Halfeti’ye 2,3 milyon TL hibe verildi

Halfeti’de Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın girişimleri ve Halfeti Yerel Eylem Grubu tarafından yapılan çalışmaların sonucunda ilçeye 2,3 milyon TL hibe kazandırıldı.

Halfeti’ye 2,3 milyon TL hibe verildi
banner1

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın girişimiyle “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanmasına Teknik Destek Projesi” kapsamında oluşturulan Halfeti Yerel Eylem Grubu tarafından hazırlanan proje onaylandı.

İlçeye tarımsal, sosyal ve kültürel anlamda önemli katkılar sağlayacak LEADER projesi kapsamında 2,3 milyon TL hibe kazandırıldı. Halfeti Tarım ve Orman Müdürü Akan Akmeşe, Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ı konuyla ilgili ziyaret etti. Albayrak ve Akmeşe, ilçede uygulanacak projeler hakkında istişarelerde bulundu. Albayrak, alınan hibenin Halfeti’ye hayırlı olması dileğinde bulundu. Albayrak, “Halfeti’mizin gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte ilçemiz için yoğun gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda ilçemize kazandırılan 2,3 milyon TL hibe, Halfeti’mizin turizm ve tarımının gelişiminde kullanılacak” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99