Eyyübiye'deki parklarda çalışmalar son aşamaya geldi

Eyyübiye Belediyesi yapımı tamamlanma aşamasında olan Cennet Anneleri Parkı ve ilçeye kazandırılan tüm parklar için toplu açılış törenine hazırlanıyor.

Eyyübiye'deki parklarda çalışmalar son aşamaya geldi
banner1

Eyyübiye Belediyesi “Yemyeşil Eyyübiye” hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. İlçede yapımı tamamlanma aşamasında olan Cennet Anneleri Parkı ve ilçeye kazandırılan tüm parklar için toplu açılış törenine hazırlanıyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un pandemi sürecinde ziyaret ettiği annelerden birinin isteği olan park için hemen talimat veren ve parkın isminin de ‘Cennet Anneleri’ olmasını isteyen Kuş’un talimatı, ekipler tarafından yerine getirildi. Bölgede alan çalışması yapan ve en uygun alanı tespit edip fizibilite çalışmalarına başlayan ekipler, kısa sürede parkı bitirme aşamasına getirdi. 10 farklı türde 100 ağaç ekiminin yapılacağı alanda her bir ağaca, ilçedeki en yaşlı annelerin ismi sertifikalı olarak verilecek. Alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kuş, “İnşallah ilçemize kazandırdığımız parklarımızın toplu açılışını da bizim için manevi değeri yüksek olan bu parkımızda yapacağımız” dedi.

İlçe genelinde durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Eyyübiye Belediyesi olarak her kulvarda Eyyübiye’ye hizmet etmeye çalışıyoruz. Yaklaşık 15 ay zaman zarfı içerisinde söz verdiğimiz birçok projeyi Eyyübiye’ye kazandırdık. Şu anda bulunmuş olduğumuz alan bizim için manevi anlamda çok önemli. Annelerimizi ziyaret ederken annelerimizden biri şahsımdan bir park istedi. Biz de bunun üzerine şuanda Asya mahallesinde bulunan parkımızın ismini Cennet Anneleri Parkı olarak kararlaştırdık ve bu parkımıza 100 ağaç dikeceğiz. 100 ağaç 10 ayrı çeşit olacak ve her bir ağacı Eyyübiye ilçemizdeki en yaşlı annemizin adına sertifikalı bir şekilde armağan edeceğiz. Biraz önce de ifade ettiğim gibi; burası bizim için manevi anlamda çok önemli çünkü Peygamber Efendimiz, annelere çok önem gösterirdi ve hadisi şerifinde ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diye buyururdu. Bundan dolayı annelerimiz bizim için kutsaldır. İnşallah Eyyübiye’deki bütün annelerimize, Şanlıurfa’daki bütün annelerimize bu parkı armağan ediyoruz ve inşallah önümüzdeki süreçler içerisinde bu parkaların sayısını arttıracağız. Parkımızda çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Bu ay sonu itibari ile parkımızı hizmete sunacağız. Bununla birlikte birçok kez huzurlarınızda ifade ettiğimiz gibi Eyyübiye’ye 19 park kazandırıyoruz ve açılışlarımızı da Cennet Anneleri Parkımızdan yapacağız. Eyyübiye’mize Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun inşallah” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99