Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da

Normalleşme sürecinin açıklanacağı bugünkü Ankara’daki kabine toplantısının ardından Şanlıurfa'da nasıl bir normalleşme sürecinin başlayacağı merakla bekleniyor.

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da
banner1

Koronavirüsle mücadelede uygulanan kısıtlamalarda mart ayından itibaren hafifletilmeye gidileceği mesajı verilmişti. 81 ilde uygulanan hafta içi belirli saatlerde, hafta sonu ise tam gün olan sokak kısıtlamaları, restoran ve kafelerin çalışma durumları ile yüz yüze eğitim konusunda geri sayım başladı.
Milyonların merakla beklediği normalleşme süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası gündeme gelecek. Kabine Toplantısında, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda kısıtlamalarla ilgili kararlar alınması bekleniyor. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı normalleşme süreciyle ilgili olarak Şanlıurfa'da da nasıl bir normalleşme sürecinin başlayacağı da merakla bekleniyor. 
 Kısıtlamaların vaka sayısının az olduğu şehirlere göre alınabileceği de belirtiliyor. Buna göre vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda "düşük riskli", "orta riskli", "yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" olarak sınıflandırılan illere bakılacak.

Öte yandan Şanlıurfa'da günlük vaka sayısının ortalama 40 olduğu bu nedenle kısıtlamaların kaldırılacağı illerin arasında Şanlıurfa'nın da yer alması bekleniyor

BİHA

YORUM EKLE