Göbeklitepe Bakanlığın reklam filminde yer aldı

Türkiye’nin 2023 Turizm Stratejisi kapsamında hazırlanan “2020 Reklam Filmi” ilk kez gösterildi. Reklamda Şanlıurfa’da bulunan tarihin sıfır noktası Göbeklitepe de yer aldı. Reklam filmini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy paylaştı.

Göbeklitepe Bakanlığın reklam filminde yer aldı
banner1

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nde Cumhurbaşkanlığı İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde yerli-yabancı basın mensupları ve ülkemizin önde gelen sektör temsilcileri ile düzenlediği toplantıda Türkiye’nin 2023 Turizm Stratejisi’ni açıkladı.

2023 Turizm Stratejisi’ndeki hedeflere uygun olarak çekilen ve Türkiye’yi günümüz ziyaretçilerinin aradıkları zengin ve derin deneyim çeşitliliğinin adresi olarak tanımlayan “2020 Reklam Filmi” ilk kez gösterildi.

Stratejide yer alan yaklaşımlara uygun olarak geliştirilen ve Türkiye’nin yurt dışı tanıtımında kullanılacak reklam filminde tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan, Şanlıurfa’daki dünyanın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe de yer aldı.

Bakan Ersoy, Göbeklitepe’nin yer aldığı bölümü şu sözlerle paylaştı:

 

Türk turizmini, sürdürülebilir ve gelir odaklı bir büyüme modeline taşıyan 2023 Turizm Stratejisi, gerçekleştirilecek çalışmaların ve çok yönlü yeni uygulamaların sonucunda, 2023 yılında Türkiye’nin 75 milyondan fazla turisti ağırlamasını ve 65 milyar dolarlık bir turizm gelirine ulaşılmasını hedefliyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99