Genç ŞURKAV lise temsilcileriyle buluştu

Genç ŞURKAV Kulübü, lise temsilcileri ve gönüllülerle buluştu.

Genç ŞURKAV lise temsilcileriyle buluştu
banner1

ŞANLIURFA -Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) bünyesinde kurulan Genç ŞURKAV Kulübü, Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda ŞURKAV 2. Başkanı Yeliz Yıldızhan başkanlığında lise temsilcileri ve gönüllülerle buluştu.

Genç ŞURKAV Kulübü’nün amacının, tarih ve kültür kenti Şanlıurfa’da çok önemli faaliyetler yürüten ŞURKAV ile gençleri buluşturmak olduğunu dile getiren Yıldızhan, Genç ŞURKAV ile gençlere uyan çalışmalar yürütüleceğini dile getirdi. 

Düzenlenecek etkinliklerle gençlerin ulusal ve uluslararası etkinliklere katılımlarını sağlayarak Şanlıurfa’nın bilinirliğini artırmayı, kültür, sanat ve bilim alanlarında gençleri hayalleriyle buluşturarak şehrin ve ülkenin kalkınmasına fayda sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Yıldızhan, gençlerin proje fikirlerini değerlendirmeye hazır olduklarına değindi.

Genç ŞURKAV Kulüp Başkanı Muhammed Enes Yiğit, kulüp çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

Kulüp bünyesinde sosyal çalışmalar, bilim ve teknoloji, girişimcilik, mesleki gelişim, spor, medya, kültür ve sanat gurup başkanlıkların olduğunu aktaran Yiğit, üyelere ve temsilcilere yönelik temel düzeyde web tasarım, nesnelerin interneti, donanım programları, havacılık ve uzay, tasarım ve üretim, robot-tik kodlama eğitimlerine yakında başlayacaklarını aktardı.

BİHA


YORUM EKLE