Eyyübiye'de kırsal mahallelerde yol çalışmaları başladı

Eyyübiye’de kırsaldaki mahallelerde başlanılan yol çalışmalarının yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Eyyübiye'de kırsal mahallelerde yol çalışmaları başladı
banner2

Şanlıurfa’nın en büyük kırsal yerleşim alanına sahip merkez ilçesi Eyyübiye’de, yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen yol çalışmaları başladı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmaların startını veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, kırsaldaki mahalle içi yolların tümünü yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karaali mevkiindeki şantiye sahasında, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcılarıyla yol yapım çalışmalarını başlatan Başkan Mehmet Kuş, ilçe merkezindeki belediyecilik hizmetlerinin yanında kırsala yönelik hizmetleri de belirli bir program dahilinde sürdürdüklerini, halka hizmette merkez, kırsal ayrımı yapmadıklarını dile getirdi.

Maliyet artışları nedeniyle iki kez ihaleye çıkıldığı halde başlanamayan kırsal mahalle yol yapımı işine bir ay önce yapılan ihalenin ardından başladıklarını ifade eden Kuş, “Şu anda konkasör tesislerimizi kurduk, kırsaldaki mahallelerimize ulaşmaya başladık. İhale öncesinde de belediyemiz imkanlarıyla çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Üç yıla yakın zamandır Eyyübiye kırsalındaki yolların yüzde 80’ini bitirmiştik. Kalan yüzde yirmilik kısmını da yıl sonuna kadar bitirmiş olacağız” diye konuştu.

İlçe belediyeleri olarak mahalle içi yolların sorumlulukları dâhilinde olduğunu ve Eyyübiye kırsal mahallelerinin tümünün mahalle içi yollarını en iyi duruma getirmek için çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Kuş, şu ana kadar kırsal mahalle içi yolların yüzde yetmişini tamamladıklarını ve kalan yüzde otuzluk kısmın da bu yıl içinde tamamlanacağını ifade etti.

İKİ MOBİL KONKASÖR ŞANTİYESİ KURULDU

Eyyübiye Belediyesi’nin kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarına stabilize malzemesi taşımak üzere iki mobil konkasör şantiyesi kuruldu. Çalışma başlatılan mahallelere yakın beş ayrı şantiye oluşturulurken, bir milyon ton stabilize malzemesi serimi için 42 damberli kamyon, 5 greyder, 5 silindir ve 5 iş makinesi ile çok sayıda işçi görev alıyor.


YORUM EKLE

banner99