Eyyübiye’de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor

Eyyübiye Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde Akçamesçit bölgesinde 4 etaptan oluşan toplam 3 bin konutun hedeflendiği kentsel dönüşüm alanında 1 etap çalışmaları devam ediyor.

Eyyübiye’de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor
banner1

Eyyübiye’de 4 etaptan oluşan ve toplam 3 bin konut hedeflenen projenin ilk etabında 367 konut ve 35 işyerinin çalışmaları devam ediyor. Gelişen ve değişen Eyyübiye sloganıyla Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çalışmaların gece gündüz demeden devam ettiği kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu. 

1’inci etap maliyetinin 80 milyon TL olduğu kentsel dönüşüm alanında ilgililerle görüşen ve süren çalışmaları denetleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” İnşallah 1’inci etap biter bitmez 2’inci etap çalışmalarına da hemen başlayacağız. Hedefimiz domino taşı gibi Eyyübiye’mizde değişim ve dönüşümü hızlı bir şekilde gerçekleştirmek” dedi.

Yapıların hızlı bir şekilde yükseldiğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş açıklamasında, ”Şuanda Eyyübiye’mizin Akçamescit bölgesindeyiz.  Ne demiştik Eyyübiyeli değerli kardeşlerim? Eyyübiye’ de Kentsel dönüşümü başlatacağız demiştik. Çok şükür yaklaşık 3 ay önce Eyyübiye Belediyemiz TOKİ işbirliğinde çalışmalar başladı ve hummalı bir şekilde de çalışmalar devam ediyor. Eyyübiye değişiyor, Eyyübiye gelişiyor hamdolsun. Görmüş olduğunuz gibi kentsel dönüşüm alanında binalar yükseliyor. Akçamescit bölgemizde 4 etaptan oluşan kentsel dönüşümün ilk etabını 2021 yılın ilk aylarında bitirmiş olacağız ve hak sahiplerine teslim edeceğiz. 1’inc etaptan hemen sonra 2’inci etap çalışmalarına da başlamış olacağız. Akçamescit bölgemizde 4 Etaptan oluşan Kentsel Dönüşümü bitirmemiz halinde ki İnşallah bitiriyoruz, Eyyübiye’mize 3bin konutu kazandırmış olacağız. İnşallah peyder pey domino taşı gibi Eyyübiye’mizi değiştireceğiz, Eyyübiye’mizi geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

BİHA 

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR