Etkinlikler sürüyor: 7'den 70'e sabah sporu yaptılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak kutlanan ‘Avrupa Spor Haftası’ etkinlikleri bugün Kasaptaşı Parkında yapılan sabah sporuyla devam etti. 

Etkinlikler sürüyor: 7'den 70'e sabah sporu yaptılar
banner2

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Haliliye İlçesi Kasaptaşı Parkında bir araya gelen 7'den 70'ye her yaştan vatandaş, "Ulusal Herkes için Spor ve Sağlıklı Yaşam" sloganıyla düzenlenen etkinlikte yürüyüş ve koşu yaptı. Ardından ise hocaların nezaretinde ısınma ve soğuma hareketlerine katıldı. Oldukça eğlenceli geçtiği gözlenen etkinlik boyunca gruplar halinde ve bireysel olarak parkurda yürüyen ve koşu yapan Şanlıurfalıların mutluluğu objektiflere yansıdı.

Etkinliğe, Gençlik Spor İl Müdürü Halil Eren ile birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu ve ilgili şube müdürleri katıldı.

AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİĞİ 28 EYLÜL'DE SONA ERECEK  

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası, Türkiye’de de 81 il ve ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlikler kapsamında, 27 Eylül Pazar Günü Saat 08.00'de DSİ - Göbeklitepe arasında Bisiklet Turu, aynı gün Saat 16.00'da Cumhuriyet Parkı'nda Şenlik ve 28 Eylül Saat 17.00'da ise son olarak GAP Vadisinde satranç etkinliği düzenlenecek.

BİHA

YORUM EKLE