Şanlıurfalılara ‘Bütçe Yapma’ konusunda eğitim verildi

Gönüllü eğitmenler tarafından verilen “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimi Şanlıurfa’da gerçekleşti. 

Şanlıurfalılara ‘Bütçe Yapma’ konusunda eğitim verildi
banner1

Türkiye’de finansal okuryazarlık alanında ilk kez kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getiren “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin eğitimleri Türkiye’nin 81 ilinde sürüyor. Proje kapsamında Şanlıurfa’da düzenlenen eğitime 150 kişi katıldı.  Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında (ŞUTSO) Gönüllü Eğitmenler Ercan Şakir ve Ömer Ekin tarafından verildi.
 


 

“Paramı Yönetebiliyorum”, Visa Europe ve Türkiye’deki üye bankalarının destekleriyle, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği ortaklığında 2009 yılında hayata geçirildi. Proje ile çiftçilere, kişisel mali kaynakları bütçeleme ve finans hizmetlerini doğru kullanmaya yönelik ücretsiz eğitimler sunuluyor ve gençler arasında finansal bilinci geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmak hedefleniyor. Akran eğitim modeline dayanan proje kapsamında eğitimler 81 ilde, bin 617 gönüllü genç eğitmen tarafından veriliyor. www.paramiyonetebiliyorum.net adresinden sağlanan online eğitimlerle birlikte proje başlangıcından bu zamana kadar 500 bin kişi ‘Paramı Yönetebiliyorum’ eğitimi aldı.
 


 

Eğitimlerde; gelir gider dengesi, bütçe yapma, tasarruf ve para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma, finansal hak ve yükümlülükler konuları işleniyor. “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimlerine katılmak isteyen gençlerin, Habitat Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabileceği öğrenildi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 09:01
YORUM EKLE

banner99