Cuma Namazı öncesinde korona önlemleri alındı

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçe Belediyesi dünyayı etkisi altına alan koronavirüsüne karşı önlemlerini arttırdı. Ekipler Cuma Namazı öncesi ilçede bulunan tüm camilerde dezenfekte çalışması yaptı.

Cuma Namazı öncesinde korona önlemleri alındı
banner2

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde yayılan koronavirüse karşı Karaköprü Belediyesi, Cuma Namazı öncesi ilçedeki tüm cami ve ibadethaneleri ilaçlayarak dezenfekte çalışması yaptı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüsün, ülkemizde de pozitif sonuç veren vakanın tespitinden sonra belediye olarak acil önlem aldık” dedi.

Halk sağlığı için alınması gereken tüm önlemleri aldıklarını ifade eden Baydilli, “Ekiplerimiz ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Cuma namazı öncesi ekiplerimiz tarafından tüm camilerimizde dezenfekte çalışması yaptı. Camilerimizin yanında ekiplerimiz halkımızın yoğun olarak kullandıkları bölgelerde de dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.

Baydilli, vatandaşların, tedbir olarak tüm yapılan uyarıları dikkate almalarını ve korunmak için neler yapılması gerektiği konusundaki bilgilendirme yazılarını mutlaka okumaları ve resmi kaynaklar dışındaki asılsız bilgilere itibar edilmemesi yönünde uyardı.

BİHA

YORUM EKLE