Çok Sayıda Kişi Gözlem Altına Alındı

Çok Sayıda Kişi Gözlem Altına Alındı
banner2

Zonguldak, Ordu, Kütahya, Eskişehir, Hatay, Kastamonu, Uşak ve Manisa'da Coronavirüs alarmı verildi. Şu ana kadar 2 bin 762 kişinin hayatına mal olan 12 Aralık tarihinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Türkiye’de ise 19 kişi gözlem altına alındı.

Zonguldak'ta 13 İranlı şoför, Kütahya'da Tayland'dan tatilden dönen bir kişi, Kastamonu'da ise otobüs ile Van'dan kente gelen üniversite öğrencisi ile ev arkadaşı yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine Coronavirüs şüphesiyle izolasyon alanına alındı.

Öte yandan Japonya'dan Ordu'ya gelen bir kişi yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvururken Eskişehir'de bir sağlık ocağına gelen ve Coronavirüs’ten şüphelenilen İran uyruklu şahısta ise virüse rastlanmaması rahat bir nefes aldırdı.  Ayrıca Hatay'da Bangladeş uyruklu bir kişi Coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Zonguldak'ta 13 İranlı Şoför Gözlem Altında

Zonguldak'ta 13 İranlı tır sürücüsü Coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. 13 İranlı Tır sürücüsünün Atatürk Devlet Hastanesi ek binasına gönderilerek gözlem altında tutulacağı öğrenildi. Hastanede gözlem altına alınan İran vatandaşlarından birinde yüksek ateş ve öksürük şikayeti olduğu öğrenildi. İranlılardan kan ve idrar örnekleri alınarak Ankara'ya gönderildi.

Kastamonu'da 2 Kişi Karantinaya Alındı

Kastamonu Valiliği, otobüs ile Van'dan kente gelen üniversite öğrencisi ile ev arkadaşının yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine tedbiren Coronavirüs yönünden değerlendirilmek üzere izolasyon alanına alındığını duyurdu.

Ordu'da Bir Kişi Gözlem Altına Alındı

Gittiği Japonya'dan geçen hafta Ordu'ya dönen E.K. yüksek ateş şikayetiyle Ordu Devlet Hastanesi'ne başvurdu. E.K., Coronavirüs şüphesiyle Palyatif Bakım Servisi'nde gözlem altına alındı. Alınan kan örnekleri ise Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarı'na gönderildi.

Kütahya'da Tayland'dan Dönen Kişi Gözlem Altında

Kütahya'nın Simav ilçesinde geçen günlerde Tayland'a tatil için giden 40-45 yaşlarında bir erkek, rahatsızlanınca gittiği ilçedeki hastanede Coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Hastanın gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkine karar verildi. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkileri, hastanede bulunan Plastik Cerrahi bölümünü boşaltarak Simav'dan gelecek hasta için karantina bölgesi oluşturdu.

İran Uyruklu Kişi Eskişehir'de Tedavi Altına Alındı

Eskişehir'in Şarhöyük Mahallesinde bulunan 4 Nolu Sağlık Ocağına, İran uyruklu bir şahıs gelerek yüksek ateş ve halsizlik şüphesiyle doktora başvurdu. Coronavirüsü şüphesiyle hastaya gerekli tahliller ve testler yapıldı. Sonucun temiz çıkması rahat bir nefes aldırdı.

İran'dan Gelen Bangladeşli Hatay'da Gözlem Altına Alındı

Hatay'da bir Bangladeşli, yüksek ateş şikayeti nedeniyle getirildiği Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde Coronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Alınan kan örnekleri Ankara'ya gönderilen Bangledeşlinin ülkesinden İran'a buradan da kara yoluyla Suriye'ye gittiği rahatsızlanması üzerine Türkiye'ye getirildiği öğrenildi.

Manisa’da Bir Kişi Karantinaya Alındı

Manisa'da rehber olan ve en son Çin'li bir grubu gezdirdiği öğrenilen bir kişi de Corona virüsü şüphesiyle karantinaya alındı. Kontrolleri yapılan hastada herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Haber7

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 22:06
YORUM EKLE

banner99