CHP Urfa vekilinden çağrı: Kaybedecek vakit yok

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık Birecik'te heyelan nedeniyle kapanan yolda incelemelerde bulundu ve yetkilileri göreve davet ederek " Esnafın ciddi kayıpları var. Kaybedecek tek bir saniyemiz dahi yok" dedi.

CHP Urfa vekilinden çağrı: Kaybedecek vakit yok
banner1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık Birecik'e giderek heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.   

Yaşanan heyelan nedeniyle Sahil Yolunun hala kapalı olduğuna dikkat çeken Vekil Aydınlık, bölge ekonomisinin alt üst olduğunu belirterek "Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı geldi, toplantılar yaptı ve gitti. Ne oldu peki, sonuç ne? Neden hala bir çalışma yok?" diye sordu.

Yolun kapalı olması sebebiyle yaşanan mağduriyetlere değinen Vekil Aydınlık "Birecik patlıcanının satışları durmuş vaziyette, alabalık çiftlikleri iş yapamıyor, turistler bölgeye gidemiyor, kelaynak üretme istasyonuna yerli ve yabancı turist ulaşamıyor, esnafın ciddi kayıpları var, Birecik ve Halfetili vatandaşlarımız mağdur, bazı köylerin ulaşımı sıkıntıda" dedi.

 

"ÇALIŞMALAR BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI"

 

Yetkilileri göreve çağıran Vekil Aydınlık şu ifadeleri kullandı:

"Bir kez daha söylüyorum! Yazıktır günahtır, tüm yetkililerden ivedilikle görevlerini yerine getirmelerini rica ediyorum. Birecik - Halfeti Bölgesi Şanlıurfa ekonomisi için çok önemlidir, bir an önce çalışmaların hızla yapılması lazım. Kaybedecek tek bir saniyemiz dahi yok. Bu vatandaşlarımızı daha fazla mağdur etmeyin!"

BİHA

YORUM EKLE