Ceylanpınar’da işçiler açıklama yaptı!

Ceylanpınar Belediyesi'nin farklı birimlerinde çalışan işçiler bir araya gelerek Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ı destekleyen bir açıklama yaptı.

Ceylanpınar’da işçiler açıklama yaptı!
banner2

Ceylanpınar Belediyesi'nin farklı birimlerinde çalışan işçiler bir araya gelerek Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ı destekleyen bir açıklama yaptı.

Destek Hizmetleri Bahçesinde bir araya gelen belediye personeli, son günlerde Belediye Başkanı Abdullah Aksak'a yönelik iftira kampanyası başlatıldığını iddia ederek, bütün ithamların asılsız olduğunu öne sürdü. Özellikle sosyal medyada sırf Arap oldukları için bir kısım personelin işten çıkarıldığı iddialarının yalan olduğunu aktaran işçiler “Bizler de Arap kökenliyiz. Şu anda işimizin başındayız. Başkanımız tarafından herhangi bir ayrıştırmaya veya ötekileştirmeye muhatap olmadık” dedi.

LİYAKAT SAHİBİ OLMAYANLAR İŞTEN ÇIKARILMIŞLARDIR’
Grup adına basın açıklamasını okuyan Salih Kaya, iş akitlerine son verilen bazı personelin liyakat sahibi olmadıkları için işten çıkarıldıklarını ve işten çıkarılanlar arasında başkanın kendi yakınlarının da olduğunu iddia ederek, şunları söyledi: “Bizler belediye personeli olarak ilçemize en güzel şekilde hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Kaldı ki iş akitlerine son verilen bazı arkadaşlarımız işlerinde liyakat sahibi olmadıkları için işlerine son verilmiştir. Belediye başkanımızın ayrımcılık yaptığını iddia edenler ise işlerini düzgün yapmadıkları için işten çıkarılanlar arasında belediye başkanımızın kendi yakınlarının bile olduğu hakikatini dillendirmemektedirler.”

Birilerinin belediye işçileri üzerinden prim yapmaya çalıştığını vurgulayan Kaya, “Ancak bizler buna asla izin vermeyeceğiz. Herhangi bir tartışmanın veya siyasi oyunun bir parçası olmayacağız” ifadelerini kullandı.

‘BİZLER EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ’
İlçede huzur, sükunet ve kardeşlik ortamının tesisini arzu ettiklerini söyleyen Salih Kaya, “Bizler ilçemize hizmet etmek için belediyede özveriyle çalışan ve ekmeğinin peşinde olan insanlarız. Bu memleketin bir ferdi olarak ilçemizde huzur, sükunet ve kardeşlik ortamının tesisini arzu ediyoruz. Esasen devlet büyüklerimiz belediyeden çıkarılan işçilerin peşine düşmekten ziyade ilçede istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmaları Ceylanpınar'ın geleceği açısında daha önemli bir adım olacaktır. Bugün yaşanan tartışmaların temelinde ilçedeki işsizlik sorunu yatmaktadır” diyerek sözlerine son verdi.

 

YORUM EKLE