Urfa cezaevinde bir bebek can çekişiyor! (Güncellendi)

3,5 aylıkken annesi ile birlikte cezaevine giren Arin bebek, astım hastalığı ile mücadelesini zor şartlar altında sürdürüyor. Babası gün geçtikçe durumu kötüleşen Arin bebek için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istedi.

Urfa cezaevinde bir bebek can çekişiyor! (Güncellendi)
banner2

Annesiyle Esma Yılmaz ile birlikte Şanlıurfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan ve 7 ay önce Mardin'deki cezaevine gönderilen astım hastası Arin bebek yardım bekliyor.

5 Haziran 2017’de dünyaya gelen ve henüz 3,5 aylıkken cezaevine giden Arin bebek, astım ve reflü hastası. Cezaevi koşullarında tedavi koşulları istenilen düzeyde olmadığı için Arin bebeğin durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor. Annesini emerken nefes alma güçlüğü yaşayan mide rahatsızlığı nedeniyle de sürekli kusan Arin bebek, kilo kaybı yaşıyor. 

Küçücük bedeniyle cezaevi koşullarında yaşam mücadelesi veren Arin bebek için Babası Mihdi Yılmaz, yetkililere çağrıda bulundu. "Yüreğim yanıyor" diyen baba Yılmaz, "Arin bebek şuan can çekişiyor, yemek yiyemiyor, süt içemiyor. Herkes bizi duysun. Arin bebeğin orada ölmesine müsade etmeyelim" dedi.

Baba Yılmaz, anneannesi ve 3 kardeşinin gözü Arin bebek için atılacak adımda.

BİHA

YORUM EKLE