Ceylanpınar Belediyesi'ne müfettiş gidecek iddiası!

Gazeteci Cengiz Aksan Şanlıurfa'nın AK Partili Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu'nun akrabasını özel kalem müdürü yapmaya çalıştığını iddia etti ve önümüzdeki aylarda denetim için belediyeye müfettiş gönderileceğini belirtti.

Ceylanpınar Belediyesi'ne müfettiş gidecek iddiası!
banner1

Ceylanpınar Belediyesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Gazeteci Cengiz Aksan bu akşam yaptığı paylaşımlar ile belediyeye dair iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aşiretleşmeyin" talimatına gönderme yapan Aksan, bu tavsiyeye uyulmadığını belirterek "Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, öz yeğeni İsmail Uçar'ı istisnai kadrodan Özel Kalem Müdürü olarak işe almak için bakanlığa resmi yazıyı yazdı. Cumhurbaşkanı'nın yakınlarınıza kadro vermeyin tavsiyesini üzerine alan yok" dedi.

Belediyeye müfettiş gönderileceğini de belirten Gazeteci Aksan tarih de vererek "Ayrıca Sayıştay, 31 Mart seçimlerinden bugüne kadar olan iş ve işlemleri incelemek üzere önümüzdeki günlerde ilçeye müfettiş gönderiyor" ifadelerini kullandı.

Gözler yine belediye başkanlığı olaylarında yaşanan gelişmelerle gündemden düşmeyen Ceylanpınar Belediyesi'ne çevrildi. 


NELER YAŞANMIŞTI?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak için 18 yaşından küçükken ruhsatsız silah bulundurmaktan aldığı 2 yıl 9 ay hapis cezası nedeniyle mazbatasının iptaline karar verdi. Aksan'ın yerine ise Feyyaz Soylu belediye başkanı olarak göreve başladı.

BİHA

YORUM EKLE