Şanlıurfa’da bu kez çakma monolit ortaya çıktı

Göbeklitepe yakınlarında boş bir araziye yerleştirilmiş olarak bulunan ve dünyada büyük yankı uyandıran monolitin çakması, bu kez Karaköprü İlçesinde ortaya çıktı.   

Şanlıurfa’da bu kez çakma monolit ortaya çıktı
banner1

Doğukent Mahallesi’ndeki Karaköprü Yaşam Park’ta bulunan Bilim Uzay Merkezi’nin bahçesine monolitin çakması yapıldı. Bahçeye dikilen 3 metrelik metal bloğun üzerinde “Ay'ı görmek istiyorsan gökyüzüne bak” ifadeleri yer aldı. Blok üzerinde ‘Hedef 2023’ sloganının da yer alması dikkat çekti. Kim veya kimler tarafından yapıldığı belli olmayan metal bloğa yoğun ilgi gösteren vatandaşların bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü.

 

GÖBEKLİTEPE’DE ORTAYA ÇIKMIŞTI

Şanlıurfa'da geçen hafta tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe yakınlarında araziye yerleştirilmiş metal blok bulunmuştu.  Göktürk alfabesiyle 'Ay'ı görmek istiyorsan gökyüzüne bak' yazısının yer aldığı metal bloğun kimler tarafından ne amaçla araziye dikildiğinin belirlenmesine yönelik çalışma başlatılmıştı. Daha önce ABD ve Romanya'da bulunan monolitlere benzerliği ile dikkat çeken metal blok beş  gün sonra gizemli şekilde ortadan kaybolmuştu.

 

METAL BLOĞUN SIRRINI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Bu arada metal blokun sırrı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Uzay Programında yaptığı konuşma ile ortaya çıkmıştı. Erdoğan’ın konuşmasında ifade ettiği  ‘Gökyüzüne bak ayı gör’ sözlerinin monolit üzerine Göktürk alfabesi ile yazılı olması ile tüm dünyanın günlerdir aradığı soru da cevaplanmış oldu.

BİHA

 

 

YORUM EKLE