Cevheri: “Kazakistan’daki protestoları ihtiyatla izliyorum”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye-Kazakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Ali Cevheri, Kazakistan’da yaşanan protesto gösterileri ilgili olarak açıklamada bulundu.

Cevheri: “Kazakistan’daki protestoları ihtiyatla izliyorum”
banner1

ŞANLIURFA- Kazakistan'nın birçok kentinden başlayan protestolar devam ederken ülkede hükümet istifa etti. Konuyla ilişkin açıklama yapan Türkiye-Kazakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, "Kazakistan yönetimi birçok badireyi aşmış olduğu gibi, bu sıkıntılarında üstesinden geleceğine inanıyorum” ifadesini kullandı.

Cevheri, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kardeş Kazakistan Cumhuriyetinde 2-3 Ocak 2022 tarihlerinde başlayan ve bugün Hükümetin istifasıyla sonuçlanan protesto eylemlerini yakından ve ihtiyatla izliyorum. Birçok alanda ve özellikle tarihi-kültürel alanda yakın ilişkilerimiz ile bağlarımız bulunan Kazakistan halkı ile sevinçte ve tasada paydaş olduğumuz bilinmelidir.

Dost Kazakistan’ın güvenliği ve istikrarı biz kardeşleri için çok önemlidir. Duamız, kardeş Kazak halkının barış, huzur ve esenliğidir. Kazakistan yönetimi birçok badireyi aşmış olduğu gibi, bu sıkıntılarında üstesinden geleceğine inanıyorum. Kazakistan halkının sağduyusu ile yaşanan olayların en kısa sürede hitama ermesini temenni ediyorum.

Yaşanan bu olaylar sırasında güvenlik güçleri dahil yaralanan tüm Kazak kardeşlerimize acil şifalar diliyorum”.


BİHAYORUM EKLE