ÇEMATEM yataklı tedavi hizmeti vermeye başlıyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, hizmet başkanları ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri ile birlikte Şanlıurfa ÇEMATEM’i ziyaret etti.

ÇEMATEM yataklı tedavi  hizmeti vermeye başlıyor
banner1

ŞANLIURFA- Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, ziyarette Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nde (ÇEMATEM) görevli sağlık çalışanları ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Gülüm, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta Vali Salih Ayhan’ın ÇEMATEM ziyaretlerinde verdiği talimatlar hususlar yerinde kontrol edilerek tamamlanması sağlanmış, eksikler giderilerek, yataklı servis hizmeti için hazırlıklar tamamlanmış olup bu hafta itibari ile yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlanacaktır. ÇEMATEM 2 katlı, 32 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca 4 yataklı alkol ve madde yoksunluk tedavisi odası bulunmaktadır.  ÇEMATEM 1 yıla aşkın süredir, 18 yaş altı hastalara hizmet vermektedir. ÇEMATEM’de yatan hasta servisinde bulunan hasta odaları ile hemşire, doktor, vizit, tedavi odalarına ait düzenlemeler yapılmıştır.  Malzeme ihtiyaçları karşılanmış, aktivite odalarına ait materyaller sağlanmaya başlanmış hizmet vermeye hazır hale getirilmiştir. Yatan hastaya yönelik haftalık planlama şimdiden belirlenmiştir.”“2021 ARALIK AYINDAN BUGÜNE 205 HASTANIN TEDAVİSİ YAPILMIŞTIR”

 Gülüm, 2021 yılının Aralık ayından, 2022 yılının Haziran ayına kadar olan dönemde 205 hastanın tedavisin yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

 “Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Bağımlılıkla mücadele çalışmaları hiç durmadan devam etmektedir. Bu kapsamda okullarda, camilerde, kuran kurslarında, yaz okullarında ve ev ziyaretlerinde Bağımlılık konusunda eğitimler vermekteyiz. Ayrıca Madde bağımlılığı hakkında farkındalık kazandırılması amacıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalıştaylar düzenleyerek alkol, tütün, uyuşturucu ve davranış bağımlılıklarının önüne geçilmesi hedeflemekteyiz. İlimizde Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi AMATEM İle Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi ÇEMATEM’in olması bağımlılıkla mücadelede ilimizi bir üst seviyeye taşımıştır” 

BİHA


YORUM EKLE

banner99