Hastane önündeki cinayet hakkında önlem alınmadı iddiası

Akçakale’de dün başlayan ve bugün devam eden olayın iç yüzünü, hastane önünde uğradığı saldırı sonucu yaşamanı yitiren M.E’nin kuzeni anlattı. Kuzen Cuma Acar, Akçakale İlçe Jandarmayı husumetli tarafa karşı yeterli güvenlik önlemi almamakla suçladı. Olayda dünden bu yana 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Hastane önündeki cinayet hakkında önlem alınmadı iddiası
banner1

AKÇAKALE- Olay, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki devlet hastanesi bahçesinde meydana geldi. Dün ilçeye bağlı Narlıova Mahallesi'nde komşu iki aile arasında tarla sulama meselesi yüzünden çıkan tartışma kavgaya döndü. Kavgada, Mehmet K. (15), Halil K. (22) ile Mumammed el M. (37) yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Halil K., kurtarılamadı. Olayın ardından jandarma, olayda silahı kullanan Mehmet E’yi gözaltına alındı.

 

SALDIRGAN AYAĞINDAN VURULDU

İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından E., bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edilmeden önce sağlık kontrolü için Akçakale Devlet Hastanesine götürüldü. Mehmet E., jandarma aracından indirilirken, silahlı saldırılıya uğradı. E. hayatını kaybederken, saldırı sonrası kaçmaya çalışan ve henüz ismi öğrenilemeyen şüpheli, jandarma ekiplerince hastane bahçesinde ayağından vurularak yaralı yakalandı. Olay sırasında şüphelinin yanında başka kimse olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Yaşanan her iki cinayetin ardından ilçe genelinde zırhlı araçlarla önlem alındı. Şanlıurfa kent merkezinden de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Akçakale'ye takviye ekipler sevk edildi.

 

“ÖNLEM ALINMADI” İDDİASI

Saldırıda ölen Mehmet E.'nin yakınları, hastane önünde toplandı. Bugün öldürülen M.E’nin kuzeni Cuma Acar olay hakkında jandarmayı sorumlu tutarak, “Bu insanlar bizim akrabalarımız ama uzaktan başka köyde oturuyorlar. Benim kuzenim de bunlarla komşu. Yan yana arazileri var. Bu insanlar daha önce amcalarını öldürdü. Sürekli benim yeğenlerimi tehdit ediyorlardı. Dün de gelip tartışma çıkarmış. Bunların çocukları getiriyor silahı benim yeğenimi vururken silahtan çıkan barutlar kardeşine isabet etmiş ve kardeşi dün vefat etti. Vefat ettikten sonra da bizi sorumlu tuttular. Benim kuzenim jandarmada nezaretinde sağlık raporu için hastaneye getiriliyor. Hastaneye getirilince hiç bir güvenlik önlemi alınmadan bu adama çelik yelek giydirmeden siz nasıl olur da erlerle bu insanı içeri alıyorsunuz. Bu planlanmış bir şey. Jandarma hiç bir güvenlik önlemini almadan adamı hastaneye getiriyor ve pusu kuruluyor. Sırtından tam 6 kurşunla vuruluyor.” şeklinde iddiada bulundu.

BİHA


YORUM EKLE

banner99