Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir... İşte 2021 bütçeleri!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir Belediyelerinin 2021 Yılı Gelir ve Gider Bütçesi belli oldu.

Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir... İşte 2021 bütçeleri!
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı meclis birleşimi bugün gerçekleşti.

 Toplantı, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Gündemde yer alan Plan ve Bütçe Komisyon Raporlar, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Raporlar arasında ise Karaköprü Belediyesi, Siverek Belediyesi, Suruç Belediyesi ve Viranşehir Belediyesini 2021 Yılı Gelir ve Gider Bütçesi yer aldı.


İlçelere ait 20241 Yılı bütçeler şu şekilde kabul edildi:

Karaköprü İlçesinin 2021 Yılı Bütçesinin 160 milyon 649 bin 600 TL'lik gider, 160 milyon 649 bin 600 TL'lik gelirden oluştuğu tespit edildi.

Siverek İlçesinin 2021 Yılı Bütçesinin 177 milyon 855 bin TL'lik gider, 177 milyon 855 bin TL'lik gelirden oluştuğu tespit edildi.

Suruç İlçesinin 2021 Yılı Bütçesinin 48 milyon 733 bin 829 TL'lik gider, 48 milyon 733 bin 829 TL'lik gelirden oluştuğu tespit edildi.

Viranşehir İlçesinin 2021 Yılı Bütçesinin 153 milyon 571 bin TL'lik gider, 153 milyon 571 bin TL'lik gelirden oluştuğu tespit edildi.

 BAYDİLLİ: HİZMETLERİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRECEĞİZ 

Bütçe görüşmeleri sonrası Meclis'te bulunan ve söz alan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, "Karaköprü Belediyemizin 2021 yılı bütçesini öncelikle oy birliği ile büyükşehir meclisinde geçmesinden dolayı ben sizlere teşekkür ediyorum. Karaköprümüz Şanlıurfa’nın en hızlı büyüyen ilçesi olmakla beraber inşallah burada onaylanan bu bütçeyi Karaköprü’müzün en güzel şekilde yapılabilecek hizmetleri en iyi şekilde yerine getireceğiz. Yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemek istemiyorum. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele yıldönümü. Öncelikle kadınlar sadece 25 Kasımda hatırlanması gereken, kıymeti bilinmesi gereken, en önde oturması gereken bireyler değiller zaman için her gün için her dakikasını, hayatı paylaştığımız olmazsa olmayacağımız bir durum. Çünkü annelerimiz bile kadın. Bizler öncellikle cennet annelerin ayakları altındadır düşüncesiyle büyüdük. Bundan dolayı onların kıymetini her zaman bilmemiz gerekir sadece 25 Kasımda değil. Keşke her zaman bilinse de 25 Kasım kadına yönelik şiddet günü olmasaydı. Ben bunu isterdim" sözlerine yer verdi. EKİNCİ: EYFEL KULESİ DİKMEYİZ AMA BİZİM DİKMELER ANITIMIZ VAR

Viranşehir Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise, "Öncelikle 2021 yılı bütçemiz Viranşehir’imize hayırlı olsun. Emeklerinden dolayı büyükşehir belediye meclisine ilçe belediye meclisimize ve il ve ilçe plan bütçe komisyonlarına teşekkür ediyorum. Arkadaşımız Viranşehir viran dedi. Viranşehir’in adı virandı. Biz 20 aydan beri görevdeyiz.847 kilometre yol ağımız var. Mezralarla beraber 350 adet mahallemiz var. Biz 20 ayda 350 kilometre stabilize yol döşedik arkadaşlar. Biz bu bütçeleri afaki kafamıza göre yapmıyoruz. İnşallah biz Eyfel Kulesi dikmeyiz ama bizim dikmeler anıtımız var. Onu en güzel şekilde Viranşehir’e tanıtmak için kullanacağız. Bugün 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele Günü kadına karşı yapılan her türlü şiddeti lanetliyorum. Bu günü farkındalık etmesini diliyorum" dedi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE