Büyükşehir Meclisi’nde gündem Birecik’teki yol

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, Birecik’teki Kelaynak yolunda yaşanan sorunlar ve buna bağlı esnafın yaşadığı mağduriyet konuşuldu.

Büyükşehir Meclisi’nde gündem Birecik’teki yol
banner1

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kasım ayının birinci toplantısı gerçekleşti.

Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Mecliste okunan önergeler meclis üyelerine sunuldu. Üyelerin oy birliğiyle önergeler kabul edildi.

Toplantıda söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Üyesi Halil Sarıkaya, Birecik’teki Kelaynak yolunda heyelan nedeniyle yaşanan sıkıntılar ve bölgedeki esnafın mağdur olduğu konusunda meclisten bilgi istedi.

Kelaynak yolundan nasıl bir çalışma yapıldığına ilişkin Başkan Beyazgül’e soru yönelten Sarıkaya, şunları dile getirdi:

“Kelaynak yolundaki yıkımların defalarca burada gündeme getirdik. Burada esnafın mağduriyeti de söz konusu. Bir tarafta yol yapma girişimi varken, o yolda tedbirin alınması, aylarca o yolun kapalı kalma durumları olabilir. Birecik’te çok işlek olan bir yol için beton asfalt olacak denildi. Bu çalışma Büyükşehir Belediyesi tarafından mı yapılıyor ya da müteahhit tarafından mı yapılıyor? Burada beton asfalt mı olacak ya da başka sathi kaplama mı olacak? Bu konuda başkandan bilgi almak istiyoruz.”

Yolla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şunları kaydetti:

“Hem AFAD hem de strateji başkanıyla görüştüm. Esnafımızım mağduriyeti konusunda geçmiş dönemlerde de çalışmalar yapmıştık. Yapmaya devam edeceğiz. Beton yol konusu belediyemiz tarafından ihale ediliyor. Müteahhit burayla ilgili çalışma yapıyor. Toplantımızda aldığımız kararlar hayırlar getirmesini diliyorum”.


BİHAYORUM EKLE