Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi... Urfa'nın payı ne olacak?

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkta 40 bin atama müjdesi verdi. Özellikle ilçelerde doktor ve sağlık personeli açığı bulunan Şanlıurfa'nın atamadan büyük pay alması bekleniyor.

Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi... Urfa'nın payı ne olacak?
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nda sağlıktan dışişlerine, enerjiden adalete kadar ülkenin ve milletin pek çok meselesini enine boyuna görüştüklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermediklerini vurgulayarak,  “Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz bir seviyededir. İnşallah bunları daha da aşağı çekeceğiz. Özellikle hastanelerde sunulan hizmetlerde elbette bazı aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilmektedir. İnşallah bunların önüne geçecek tedbirleri de en kısa sürede alacağız” dedi.

Açıklamasının devamında müjdeli bir haber paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum" dedi.


URFA'YA POZİTİF AYRIMCILIK OLACAK MI?

Müjdeli haber sağlık camiasında sevinçle karşılanırken Şanlıurfa'nın da atamalardan payının ne olacağı merak konusu oldu. Suriyelilerle beraber artan nüfusa karşılık hala hastane, doktor ve sağlık personeli açığı bulunan kentte özellikle ilçelerde bazı polikliniklerde doktor ve personel ihtiyacının hemen giderilmesi bekleniyor.

Ayrıca hala iç savaşın sürdüğü Suriye'ye sınırı olması sebebiyle yaşanan patlama ve çatışma sonrası da sınır ötesinden de yaralıların getirildiği kente pozitif ayrımcılık yapılması isteniyor. 

Kadro ve branş dağılımının önümüzdeki günlerde belli olacağı tahmin ediliyor.

BİHAYORUM EKLE