Milli Ağaçlandırma Günü İçin Ücretsiz Fidan Veriliyor

Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım’da milyonlarca fidan dikilecek. Milli Ağaçlandırma Günü için isteyen vatandaşlar, orman fidanlıklarından ücretsiz fidan alabilecek.

Milli Ağaçlandırma Günü İçin Ücretsiz Fidan Veriliyor
banner2

Yenişafak’ta yer alan habere göre Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında herkese ücretsiz fidan verilecek.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, 11 Kasım’da fidan dikim etkinlikleri kapsamında her vatandaşın, kendisi ve ailesi için Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı fidanlıklardan ücretsiz fidan alabileceğini bildirdi.

Karacabey, ‘’Geleceğe Nefes projesinin ilk olarak uygulamaya konulduğu 11 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım’lar ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ ilan edildi. Proje kapsamında bu yıl da Kovid-19 salgınına karşı mücadele çalışmalarının faaliyetlerimize imkan tanıdığı ölçüde ülke genelinde fidan dikimi etkinlikleri düzenlenecek. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde her bir vatandaşımız, belirlenen yerlerde dikmek amacıyla ve ailesinin her ferdi için azami birer adet olmak kaydıyla, ülkemizin dört bir yanına dağılmış Bakanlığımıza bağlı orman fidanlıklarından bedelsiz fidan temin edebilecek’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner99