Büşra İnan anısına okulun adı değiştirildi

Şanlıurfalı Şair ve Yazar Mehmet Akif İnan'ın torunu Büşra İnan'ın anısına görev yaptığı okulun adı değiştirildi.

Büşra İnan anısına okulun adı değiştirildi
banner2

Memur-Sen'in kurucusu Mehmet Akif İnan'ın torunu Büşra İnan, geçirdiği trafik kazası sonucunda yaşamını yitirmişti.

9 Ağustos'ta Ankara'da otomobiliyle takla atan Büşra İnan, GATA'da yoğun bakıma alınmıştı. O tarihten bu yana yaşama tutunmaya çalışan Büşra İnan, 15 Ağustos günü verdiği mücadeleyi kaybetmişti.

ANISINA OKULUN ADI DEĞİŞTİ

Vefatı hem vatandaşlar tarafından hem de öğrenciler tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanan İnan'ın anısına bir okula adı verildi. İnan'ın görev yaptığı Ankara İmam Hatip Ortaokulu'nun adı, Öğretmen Büşra İnan İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirildi. Bu değişiklik öğrenciler tarafından büyük bir sevinçle karşılanırken, duygu dolu anlar da yaşandı.

'SİZLERİ EVLADI SAYDI'

Öğrencilere müjdeyi veren Okul Müdürü ise, "Gencecik yaşta aramızdan ayrılan Büşra Hocamız, çoluk-çocuk sahibi olmadı ama 7 yıllık öğretmenlik hayatı boyunca sizler gibi çok güzel öğrencileri evladı saydı. O gerçekten ana yürekli bir öğretmendi. Rabbim, tüm sevdikleri ile cennette buluştursun" ifadelerine yer verdi.

HAYATINI ANLATTILAR

Daha sonra öğrencilerin katılımı ile  Konferans Salonu'nda İnan anısına program düzenlendi. Program, İnan'ın hayatını anlatan slayt gösterisinin ardından, Mehmet Akif İnan'ın şiiri ile devam etti. Öğrencilerin İnan için dua etmesi ile program sona erdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99