Bulut, Şanlıurfa’da denetlemelerde bulundu

DKMP Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bulut, Şanlıurfa Şube Müdürlüğü sorumluluğunda faaliyetlerini sürdüren merkezlerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bulut, Şanlıurfa’da denetlemelerde bulundu
banner1

Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen “Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü” programı kapsamında Şanlıurfa’ya gelen DKMP Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bulut, Şanlıurfa Şube Müdürlüğü sorumluluğunda faaliyetlerini sürdüren merkezlerinde incelemelerde bulundu.

Bulut’a yaptığı denetlemeler esnasında, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı  Ahmet Volkan Güngören, Yaban Hayatı Daire Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, Milli Parklar Daire Başkanı Ali Özel, Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ve Bölge Müdür Yardımcısı Murat Akgün eşlik etti.

İlk olarak Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısına, merkezde yapılan işlemler hakkında Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ve sorumlu teknik personeller tarafından bilgiler verildi.

75. Yıl Ceylan Üretme Merkezine giden Bulut ve beraberindekiler, burada yapımı devam eden tanıtım merkezinin son durumunu incelediler. Merkezin bu yılki üretim hedefleri doğrultusunda yaptığı çalışmaları da denetleyen Bulut, talimatlarda bulunup bir süre ceylanları gözlemledi.

Son olarak Birecik ilçesinde bulunan Kelaynak Üretme Merkezini inceleyen Genel Müdür Yardımcısı Bulut., burada üretim süreçleri hakkında sorumlu personellerden bilgi alarak, nesli tükenme tehlikesi altında bulunan kelaynakların sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi

BİHA

YORUM EKLE

banner99