Gaziantep'ten Paris'e uçak seferi

Şanlıurfa’dan yurtdışına henüz uçak seferi yapılmazken, komşu kent Gaziantep Paris'e de uçak seferi düzenleyecek.

Gaziantep'ten Paris'e uçak seferi
banner1

Sanayileşme ve şehircilik anlamında yapılan başarılı çalışmalarla adından söz ettiren ve Şanlıurfa’nın deyim yerindeyse imrenerek takip ettiği Gaziantep, Fransa’ya da direk uçak seferi düzenlemek için büyük adım attı. ‘Şampiyon Başkanlar Toplantısı’ için Fransa'nın başkenti Paris'e giden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'ten Paris'e THY ile direkt uçuş yapılacağını açıkladı. Başkan Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,  Fransa’dan bir müjdeli haberim var. #OECD #ChampionMayors #ŞampiyonBaşkan toplantısı için geldiğim Paris’te aldım haberi. THY’nin Paris-Gaziantep seferleri başlıyor. 1 Temmuz’dan itibaren Fransız turistleri tekrar Gaziantep sokaklarında, antik kentlerinde görebileceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bu arada Gaziantep’ten yurtdışına Dusseldorf, Kiev, Londra, Tiran ve Lefkoşa’ya uçak seferleri bulunurken, yurtiçinde de çok sayıda ile uçak seferi düzenleniyor.

Öte yandan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şuanda sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’e seferler düzenlenirken, yurtdışına ise henüz uçak seferi bulunmuyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99