Bozova Devlet Hastanesi, hizmet vermeye başladı

Bozova Devlet Hastanesi’nin yeni binasını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız” dedi.

Bozova Devlet Hastanesi, hizmet vermeye başladı
banner1

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Bozova İlçe Devlet Hastanesi, bugün itibariyle yeni binasında hizmet vermeye başladı. 

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Kara ile birlikte yeni hastaneyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 


 

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, hizmet aksatılmadan eski hastaneden yeni hastaneye taşındığını, bugünden itibaren acil servis, poliklinik ve tüm birimleri ile yeni hastanede hizmet vermeye devam edileceğini söyledi. Müdür Erkuş, hastanenin arsasını babaları Mehmet Yıldırım adına bağışlayan Enver Yıldırım’a, hastanenin Bozova’ya kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya,  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, hastanenin kanalizasyon probleminin çözülmesinde desteklerini esirgemeyen ŞUSKİ Genel Müdürü M. Emin Özçınar’a ve hastaneye desteklerinden dolayı Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’a teşekkür etti.
 

Erkuş, hastane ile ilgili konuşmasında, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız. Yeni hastanemiz başta Bozova ilçemize ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99