Bıçakçı Pazarında bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı öncesinde uyarılarda bulunan Bıçakçı Mustafa Abacı, vatandaşların bıçaklarını en kısa zamanda bilemeleri gerektiğini belirterek, ‘Arife gününe bırakmayın’ dedi.

Bıçakçı Pazarında bayram yoğunluğu
banner2

ŞANLIURFA-Kurban Bayramı öncesinde uyarılarda bulunan Bıçakçı Mustafa Abacı, vatandaşların bıçaklarını en kısa zamanda bilemeleri gerektiğini belirterek, ‘Arife gününe bırakmayın’ dedi.

üslüman alemi için büyük önem arz eden Kurban Bayramına çok kısa bir zaman kaldı. Yaklaşan bayram öncesinde vatandaşlar son hazırlıklarını yaparken, Haşimiye bölgesinde bulunan Bıçakçı Pazarında yoğunluk yaşanıyor.

Kurban kesecek olan vatandaşlar, bıçaklarını bilemek çarşıya akın ederken, uzun yıllardır bıçakçılık yapan Mustafa Abacı önemli uyarılarda bulundu.

Şanlıurfalılara seslenen Abacı, vatandaşların en kısa zamanda bıçaklarını keskinletmesi gerektiğine değindi. Bayrama yaklaştıkça yoğunluğun arttığını ifade eden Abacı, şu sözlere yer verdi:

“Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlarımız, evde kullandıkları bıçak, satır gibi et doğrama aletlerini keskinletmek için arife gününü beklemesinler. Yoğunluk nedeniyle yetişmeyebilir. Bu nedenle bıçaklarını ehli olmayan kişilere keskinletmek zorunda kalabilirler.”

Haftasonu da açık olduklarının altını çizen Abacı, bıçak alacak olanların da kaliteli ürünler satın almasının önemli olduğunu aktardı.

BİHA

YORUM EKLE