Beyrut patlamasında yaralanan Türk vatandaşı var mı?

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen korkunç patlamanın ardından katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Türk Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl 2 Türk vatandaşının hafif yaralandığını belirtti.

Beyrut patlamasında yaralanan Türk vatandaşı var mı?
banner1

Lübnan'ın başkentindeki Beyrut Limanı'nda iddiaya göre patlayıcıların bulunduğu bir depoda büyük bir patlama meydana geldi. 

Korkunç patlamada ilk belirlemelere göre 63 kişi hayatını kaybederken yaralı sayısı da 3 bini aştı.  Beyrut Valisi açıklamasında Hiroşima ve Nagazaki'deki tablo ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Patlamanın ardından Türk yetkililer de yardım için hemen harekete geçip destek mesajları atarken patlamadan zarar gören Türk vatandaşlarının olup olmadığı merak konusu oldu.

Bir TV programına katılan Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl patlamada 2 Türk vatandaşının hafif yaralı olduğunu ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. Büyükelçilik binasının patlama bölgesine 14 km. uzakta olmasına rağmen camlarının kırıldığını da belirten Büyükelçi Çakıl vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

BİHA

YORUM EKLE