Beyazgül hurdacılarla görüştü: Herkesin dükkanını açacağız!

Şanlıurfa Belediyesi önünde eylem yapan hurdacılar ile görüşen Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Herkesin dükkanını açacağız, herkes dükkanına gitsin. Zabıta ekipleri gelip, mühürleri kıracak" dedi.

Beyazgül hurdacılarla görüştü: Herkesin dükkanını açacağız!
banner2

Şanlıurfa'da hurdacılar Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.
Yerlerinin değişmesine tepki gösteren hurdacılar, Büyükşehir Belediyesine giderek yetkililerle görüşmek istedi. Bu isteğe olumlu yanıt gelmemesi üzerine hurdacılar, belediyenin önünde oturma eylemi başlattı.

BÜYÜKŞEHİR'İN GİRİŞİMLERİYLE ORTAK BİR KOMİSYON KURULDU

İlk olarak topluluktan seçilen temsilciler ile hemen görüşen Beyazgül, iş yerleri ilçe belediyeleri tarafından mühürlenen hurdacı ve geri dönüşümcüler adına ilçe belediye başkanlarıyla görüşerek bir komisyon kurulmasını istedi ve bu süre zarfında mühürlerin iptal edilmesini talep etti. İlçe belediyeleri bu isteği kabul edince hurdacı esnafı, Başkan Beyazgül sayesinde Büyükşehir'den mutlu ayrıldılar ve işyerlerine döndüler.

'ESNAFLARIMIZ BÜYÜKŞEHİR'DEN MUTLU AYRILMIŞTIR'

Hurdacılar dakikalarca Belediye Başkanı Beyazgül ile görüşmek için belediye binası önünde bekledi. Daha sonra hurdacılar ile görüşen Beyazgül, "Herkesin dükkanını açacağız, herkes dükkanına gitsin.  Zabıta ekipleri gelip, mühürleri açacak" dedi.

Beyazgül, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum. Biraz önce sesinizi duydum. Arkadaşlarınızı yukarıya davet ettik. Onlarla otuurduk. Sorun ve sıkıntılarınızı dinledik. Bu sorunları nasıl çözebiliriz. Şöyle bir karara vardık. Hem halkımızın hem sizin hem çalışanlarımızı daha mutlu daha refah içerisinde, daha sağlıklı olma noktasında yapabileceğimiz bizim üzerimize düşen, birlikte düşündük.  Bu karara vardık; sizden temsilciler olsun, ilçelerimizden temsilciler olsun. Oturalım bir konuyu öğrenelim. Konunun derinlemesine neler yapabiliriz. Herkesi mutlu edecek hangi adımları atarız. Şimdi bu konuda ilçe belediye başkanlarımla da görüştüm. Gerekli sonuca vardık. Beraber bir çalışma yapalım. Bakalım neler yapabiliyoruz. Doğrusu nedir nasıl kararlar almamız gerekir.

Sizinle iş birliği içerisinde bunu dajha düzgün çözebileceğimize inanıyoruz. Hepiniz emekçisiniz. Hepiniz ekmek parası için çalışıyorsunuz. Çoluk çocuğunuzun eşinizin evinizin geleceği için çalışıyorsunuz. Bu toplumda belkide şunu ifade edeyim ki, insanların vicdanlarının en derininde sizler varsınız. Çünkü bir insan bir çekçekçi o kış soğuğunda, yağmurda, rüzgarda gördüğü zaman ilk işi ya ben ne yapabilirim. Nasıl yardımcı olabilirim. Çalıştığınnız ortamların çok daha iyi olmadığını biliyorum. Bu insanların hangi ortamşlarda, ekmeğini nasıl kazandığını biliyorum. Hani diyorlar ki ekmeğini taştan çıkarıyor veya ekmeğini işte aslanın ağzından çıkarıyorvallahi bu iş bunlardan daha zor. Bu şehirde beraber yaşıyoruz. Herşeyin en güzelini birlikte yapmaya inanıyoruz. Yeterki gönüller bir olsun. Yeterki aklıselim hareket edelim. Allah yar ve yardımcınız olsun."

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün konuşmasının ardından eylem yapan hurdacılar dağıldı. 

BİHA 

YORUM EKLE