Başkan Baydilli tecrübelerini paylaştı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, özel bir okulun gerçekleştirdiği kariyer günleri etkinliğine katılarak öğrencilere tecrübelerini anlattı.

Başkan Baydilli tecrübelerini paylaştı
banner1

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçedeki özel bir okulun kariyer günleri etkinliğine katıldı. Programda bir söyleşi gerçekleştiren Başkan Baydilli, öğrencilere iyi eğitim almanın ve kitap okumanın öneminden bahsetti.

Söyleşide gençlerin eğitimine katkı sağlamak için ilçeye kazandırdıkları okuma salonları ve bilim merkezinden bahseden Başkan Baydilli, bunun yanında okulların da her zaman yanında olduklarını ve destek sunduklarını kaydetti. Başkan Baydilli gençlere yöneticilik tecrübeleri ile ilgili aktarımda bulunarak geleceğin yöneticileri olan gençlerin çok okuması ve çalışması gerektiğini söyledi.

Başkan Baydilli, söyleşide öğrencilere şunları anlattı:

“Türkiye’nin en geç nüfusuna sahip olan ilimizdeki bu potansiyeli değerlendirmemiz gerekiyor. Bu gençlerimizin en iyi şekilde eğitim alarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. Ben küçüklüğümden beri okumaya meraklıydım ve elimden geldiğince kitap okumaya çalıştım. Bugün de her fırsatta okumaya, öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü eğitim beşikten mezara kadardır ve her öğrendiğimiz bilgi bizim için önemli kazançtır. Burada öğrenci kardeşlerimle bir araya geldiğim için çok mutluyum. Bu programda emeği geçen herkese ve bizimle hasbihal için burada olan öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Başkan Baydilli öğrencilerin sorularını da yanıtladığı etkinliğin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİHA


YORUM EKLE