Başkan Adayı Olgun’dan Şanlıurfa Barosu'na çağrı

Şanlıurfa Baro Başkan Adayı Av. Halil Olgun, Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulunun olağan genel kurul kararı alması gerektiğini söyledi.

Başkan Adayı Olgun’dan Şanlıurfa Barosu'na çağrı
banner2

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile barolar, meslek odaları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler korona virüs tedbirlerinden dolayı (genel kurul toplantıları dahil) 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmişti. Bu nedenle 04 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanan Şanlıurfa Baro Olağan Genel Kurulu da iptal edilmişti. Böylece aksi bir durum olmazsa genel kurul toplantıları 1 Mart’tan itibaren yeniden yapılabilecek.

Şanlıurfa Baro Başkan Adayı Av. Halil Olgun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Alınan kararların mefhum-u muhalifinden 01.03.2021 tarihinden itibaren kararlarda bahsi geçen kurumların, bahsi geçen etkinlikleri yapma yönünde herhangi bir engel kalmayacaktır. 01.03.2021 tarihinden itibaren genel kurulların toplanmasının, baroların seçim yapmasının önünde hiç bir engel kalmadığı rahatlıkla görülmektedir.

Hali hazırda Adana, İzmir ve Aksaray baroları yönetim kurulları tarafından “ baro olağan genel kurulunun”  gerçekleştirilmesi için karar alınmıştır. Baro yönetim kurullarının ivedilikle "Baro olağan genel kurul kararı" vermesi gerekir. Şahsi kanaatim ülkemizde yaşanan pandemi süreci dolayısıyla mücbir sebepten dolayı, yönetim kurullarının görev ve sorumluluklarının, alınan kararla 01.03.2021 tarihine kadar uzadığı yöndedir.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99