Şanlıurfa’da servis şoförlerine eğitim verilecek

"İyi Dersler Şoför Amca" projesi kapsamında bu yıl Şanlıurfa ile birlikte 11 ilde, yaklaşık 6 bin şoföre ve 7 bin öğrenciye erişim hedefleniyor.

Şanlıurfa’da servis şoförlerine eğitim verilecek
banner1

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri'nin iş birliğiyle "Trafikte Sorumluluk Hareketi" kapsamında 2014'te hayata geçirilen ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı uygulamaları, formatör eğitim semineriyle başladı. Taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan eğitim; 18-22 Kasım 2019 tarihlerinde Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu Ağrı, Aksaray, Ardahan, Diyarbakır, İstanbul, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Van’da düzenlenecek.

Formatör eğitim semineri kapsamında, Michelin' in lastik bayine ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının bir şubesine teknik gezi düzenlendi. Lastik bayiindeki gezide lastiklerin basınçları, dış derinliği, kış lastiği kullanımı, yeni lastiklerin kullanımı hakkında teknik bilgiler verildi ayrıca araç muayene ziyaretinde ise muayeneye gelmeden önce yapılması gerekenler, muayene sırasında yapılanlar ve muayene sonrasındaki trafik güvenliği unsurlarına uzman personel eşliğinde değinildi.

Formatör eğitimi alan İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü mensupları, 9-20 Aralık 2019 tarihlerinde kendi illerindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Jandarma Komutanlıklarından birer kişi olmak üzere toplam 210 eğitimciye eğitim vereceklerdir.

BİHA

YORUM EKLE

banner99