Bakan Varank’tan Göbeklitepe vurgusu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Göbeklitepe, nasıl tarihin sıfır noktası ise Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Milli Uzay Programı da Türkiye’nin geleceğinde bir başlangıç noktası olacak” dedi.

Bakan Varank’tan Göbeklitepe vurgusu!
banner1

Şanlıurfa’da Göbeklitepe yakınlarında geçtiğimiz cuma günü bulunan ve dün sabah esrarengiz bir şekilde yok olan monolitin sırrı çözüldü. Üzerinde Göktürk alfabesiyle ‘Gökyüzüne bak, ayı gör’ yazısı bulunan metal bloğun, Milli Uzay Programı çerçevesinde oraya konulduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün akşam Milli Uzay Programı’nda yaptığı konuşma ile ortaya çıktı. Tüm dünyanın günlerdir yanıtını aradığı soru, Göktürk alfabesi ile monolitin üzerine yazılan, “Gökyüzüne bak ayı gör” sözlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında yer almasıyla cevaplanmış oldu.

 

Bakan Varank, Göbeklitepe’ye dikkat çekti

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, monolitin gündeme geldiği ve ‘Tarihin Sıfır Noktası’ olarak bilinen Göbeklitepe’ye vurgu yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Varank, monolitin yer aldığı Göbeklitepe’ye dikkat çekerek,  “Göbeklitepe, nasıl tarihin sıfır noktası ise Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Milli Uzay Programı da Türkiye’nin geleceğinde bir başlangıç noktası olacak. Gençlerimize, torunlarımıza, geleceğin Türkiye’sine en büyük mirasımız” ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE