Aydınlık, doktor sıkıntısını TBMM’ye taşıdı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’da onkoloji uzmanı bulamayan onkoloji hastalarının sorununu TBMM Genel Kurulu’na taşıyarak, doktor sıkıntısının çözülmesi gerektiğini belirtti.

Aydınlık, doktor sıkıntısını TBMM’ye taşıdı
banner1

Aziz Aydınlık, TBMM’de yaptığı konuşmada, onkoloji hastalarının Harran Tıp Fakültesi’ne ya da başka şehirlere gitmek durumunda kaldığını belirterek,  Şanlıurfa’da sağlık hizmetlerine erişim noktasında artık hemşerilerin isyan ettiğini söyledi.

Uzman doktor eksikliği yüzünden Urfalıların sürekli başka şehirlere gitmek zorunda bırakıldığını vurgulayan Milletvekili Aydınlık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gittiği yerde yeme-içme, barınma ve maddi sıkıntılarla karşılaşıyor. Şahsen defalarca uzman doktor eksikliğini dile getirdim. Son günlerde geçici görevlendirmeyle şehrimizde hizmet veren onkoloji uzmanlarının da görev süreleri dolunca onkoloji hastalarımız tek onkoloji uzmanının olduğu tıp fakültesine gitmek zorunda kalıyorlar.  Haliyle bu durum yoğunluk yaşanmasına ve tedavilerin gecikmesine neden oluyor. Bu sorunun kalıcı bir şekilde çözülmesini, uzman doktor atamalarının bir an önce yapılmasını hemşerilerim adına talep ediyorum.”

BİHA

YORUM EKLE