Bakan Pekcan, Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’da Vali Abdullah Erin’i ziyaret etti.

Bakan Pekcan, Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti
banner2

GAP Havalimanı’na gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, daha sonra Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti. Şanlıurfa Milletvekilleri Gülender Açanal, Ahmet Akay ve Halil Özşavlı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de eşlik ettiği Bakan Pekcan, Valilik Şeref Defterini imzaladı.

 

“HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Pekcan, bütün dünyanın pandemiden hem sağlık hem de ekonomik anlamda çok etkilendiğini belirterek, “Bakanlık olarak her zaman iş insanımızın ve esnafımızın yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ile onun liderliğinde bu süreci yönetmek için el birliğiyle çalışıyoruz” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ BÜYÜDÜ”

Türkiye’nin ekonomisinin üçüncü çeyrekte büyüdüğünü ve 2020 yılını pozitif büyümeyle kapatacak çok az ülkenin arasında yer aldığını vurgulayan Pekcan, “İnşallah aşıların yapılması ile birlikte hem sağlık hem de ekonomik alanda dünyadan ayrışarak devam edeceğiz” diye ifade etti. Ekonomik iyileşmenin devam edeceğini sözlerine ekleyen Pekcan, 2020 yılında ihracat rakamlarının arttığını söyledi.

 

“ŞANLIURFA’YA 14 MİLYON 300 BİN LİRA ÖDENDİ”

Pekcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı istikrar paketi ile iş dünyasına istihdam, finansman ve vergi kolaylıklarının getirildiğini de belirterek, “Esnafımıza 3 ay süre ile 1000 Lira gelir kaybı desteği, Büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 Lira kira kaybı desteği vereceğiz. 1 Milyon 400 Bin esnafımız bundan yararlanıyor. Şanlıurfa’dan da 15 Bin 842 esnafımız başvurmuş, 14 Milyon 300 Bin Lira da Şanlıurfa’ya ödeme gerçekleştirmiş olduk” şeklinde konuştu.

Bakan Pekcan ve beraberindekileri, daha sonra Vali Erin’in makamına geçti. Erin tarafından Pekcan’a Şanlıurfa hakkında genel bilgiler aktarıldı.

BİHA

YORUM EKLE