Ateş ve Balçiçek, öğrencilere tecrübelerini anlattı (EK)

Ünlü Haber Sunucusu Jülide Ateş ve Gazeteci Balçiçek İlter, Şanlıurfalı minik öğrencilerle buluşarak, çocukluk anılarını ve meslekteki tecrübelerini anlattı.  

Ateş ve Balçiçek, öğrencilere tecrübelerini anlattı (EK)
banner2

Kastamonu’da öğretmenlik yapan Nesrin Dörtbölük ve Tülay Baydil’in kurucusu olduğu; ‘Bana Çocukluğunu Anlat’ Etwinning Projesi ile mesleğinde başarılı rol model kişiler, öğrencilerle buluşuyor. Nesrin Dörtbölük ve Tülay Baydil’in girişimleri sonucunda Azerbaycan, Hakkari, Denizli, Sakarya, Kilis ve Şanlıurfa’da belirlenen okullarda eğitim gören öğrenciler ile mesleklerinde başarılı olan isimler bir araya geliyor. Proje: 6-11 yaş arası 70’e yakın öğrenci ile çeşitli teknikler kullanarak mesleğinde başarılı ve rol model olan kişilerin yaşadıklarından ilham alarak, öğüt ve tavsiyelerini, katılımcı öğrencilere aktararak katkı sunması hedefleniyor.

 

ÖĞRENCİLERLE KEYİFLİ SÖYLEŞİ

‘Bana Çocukluğunu Anlat’ Etwinning Projesi ile Karaköprü ilçesine bağlı Kızlar Mahallesi’nde bulunan Kızlar İlk/Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenciler, video konferans sistemiyle Ünlü Haber Sunucusu Jülide Ateş ve Gazeteci Balçiçek İlter ile bir araya geldi. Öğretmenlerin de katılım sağladığı programda; Ateş ve Balçiçek, çocukluk anılarını anlatarak, sunuculuk ve gazetecilikte başarıya nasıl ulaştıkları konusunda öğrencilere bilgiler verdi. Çok keyifli geçen söyleşide öğrencilere öğüt ve tavsiyelerde de bulunuldu.

Kızlar İlk/Ortaokulu idarecileri, konukları olan Jülide Ateş ve Balçiçek’e teşekkür ederken; Ateş ise, “Öğrencilerimizle buluşma imkânı verdiğiniz için asıl ben çok teşekkür ederim. Tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Baş tacımızsınız...” dedi.

BİHA 

 

 

 

YORUM EKLE