Ankara’da Şanlıurfa Günleri etkinliği düzenlenecek

15-18 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Şanlıurfa Günleri’nin hazırlıkları devam ediyor. Etkinliğin öncülüğü yapan Şanlıurfa Vakfı’nda (ŞANVAK) bugün paydaş kurumların temsilcileriyle toplantı yapıldı. Toplantıda hazırlıkların durumu ele alınırken etkinlik günlerinde yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı.

Ankara’da Şanlıurfa Günleri etkinliği düzenlenecek
banner1

ŞANVAK Başkanı Kemal Alataş’ın öncülüğünde yapılan toplantıya ŞURKAV Ankara Şube Başkanı Cengiz Aksan, Ankara Şanlıurfalılar Derneği(ŞANDER) Başkanı Yardımcısı Remzi Karakuş ve Muhasip Zeki Çavuşoğlu, Suruçlular Derneği Başkanı Hasan Birgül, Ankara Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı ve ŞANVAK Genel Sekreteri Mahmut Nimetoğlu katıldı.

Üçüncüsü düzenlenen hazırlık toplantısında geçen hafta ŞANVAK heyetinin Şanlıurfa’ya yaptığı ziyaretlerin içeriği, hazırlıkların ne aşamada olduğu ve yapılacak olan etkinlikler masaya yatırıldı. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, daha geniş katılımlı ve verimli bir etkinlik olması için gerekli olan çalışmalar konusunda önerilerini sundu.

 

ALATAŞ: BU TANITIM DEĞİL, HATIRLATMA ETKİNLİĞİ

ŞANVAK Başkanı ve Şanlıurfa Günleri’nin öncülüğünü yapan Kemal Alataş, bu etkinliğin bir tanıtım etkinliği değil, bir hatırlatma etkinliği olduğunu ifade etti. Alataş, “Düzenleyeceğimiz bu etkinlik bir tanıtım etkinliği değildir, bunu her zaman vurguluyoruz. Çünkü şehrimiz zaten dünyaca bilinen bir üne sahip. Bu ve benzeri etkinliklerle biz şehrimizi, kültürümüzü ve tarihi mirasımızı hatırlatıyoruz” dedi.

Bu etkinliği hep birlikte yaptıklarını vurgulayan Alataş, geçen hafta yapılan ziyaretlerde destek olacaklarını ifade eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve diğer belediye başkanları ile sivil toplum örgütleri başkanlarına teşekkür etti.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99