TOKİ sosyal konut projesinin detayları belli oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu TOKİ'nin sosyal konut projesinde detaylar belli oluyor. Evler için belirlenmesi beklenen peşinat tutarı, evin fiyatının yüzde 10'u olacak.

TOKİ sosyal konut projesinin detayları belli oluyor
banner1

ŞANLIURFA- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın artan kira ve ev fiyatlarına karşılık olarak kabine toplantısının ardından açıkladığı TOKİ’nin proje kapsamında 81 ilde en az 150 bin sosyal konut projesinde detaylar belli oluyor. Gelecek ay yapılacak tanıtım toplantısı da duyurulacağı sosyal konut projesinde yüzde 10 peşinat isteneceği, 15 yıl vadeli olacağı belirtildi.

Ulusal bir gazetenin haberine göre hâlihazırda ev sahibi olmayan, herhangi bir mal veya mülk için hissedar olmayan dar gelirli vatandaşlar, uygun taksitlerle ev sahibi olacak.

Kuraya katıldıktan sonra ev almaya hak kazanan vatandaşlar, 15 yıla varan vade seçenekleriyle ev taksiti ödeyecek. Bu arada, şehit yakınları ve gaziler için satışta özel kontenjan açılacak. Evler için belirlenmesi beklenen peşinat tutarı ise evin fiyatının yüzde 10’u civarında olacak. 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanması beklenen dairelerin fiyatları ise henüz netleşmedi.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99