Akçakalelilere müjde: Başka ilçeye gidilmesine gerek kalmadı

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçede yeni kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Akçakale Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü ziyaret etti.

Akçakalelilere müjde: Başka ilçeye gidilmesine gerek kalmadı
Destekten TR

Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü ziyaret eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve beraberinde Meclis Başkanvekili Şerif Bozkurt, Meclis Üyeleri İsa Altuntaş ve Cuma Yıldık yetkililerden bilgi aldı.

Akçakale'nin en çok ihtiyaç duyduğu bir kurumun faaliyete geçmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, "Vatandaşlarımız artık başka ilçelere gitmek zorunda değil. İşlemlerini doğrudan burada yapacaklar. Devletimizin birçok sosyal yardımı var ve ilçemizde bu yardımları hak eden bireylere ivedi bir şekilde yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacak. Vatandaşlarımızın müracaatları alınmaya başlandı" diye konuştu. "BAŞKA İLÇEDEN HİZMET ALMAYA GEREK KALMADI"

Yalçınkaya, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal hizmetler merkezi bir ilçenin olmazsa olmazı seçim çalışmalarımız sırasında burada çok büyük sıkıntılar vardı bu konuda başka bir ilçeden hizmet alınıyordu vatandaşlarımız hizmeti almak için çok büyük zorluklar yaşıyordu. Biz belediye olarak kültür merkezinde müdürlük kurulması için yer tahsis ettik. Burada çalışmalar başladı. Artık vatandaşlarımız başka ilçeden hizmet almasına gerek kalmadı. Kendi ilçesinde kendi evinde bu güzel kadro ile hizmet etmeye devam ediyorlar Akçakale’ye ve buradan hizmet alacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

Öte yandan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Merkez, çocuk, genç, kadın-erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sunuyor.

AKÇAKALE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNDE YER ALAN HİZMETLER:

*Doğum Yardımı

*Engelli Kimlik Kartı

*Engelli Evde Bakım Hizmeti

*Sosyal-Ekonomik Destek

*Engelli ve Yaşlı Hizmetleri

*Korunmaya Muhtaç Çocuklar

*Şehit ve Gazi Birimi

*Şiddeti Önleme Merkezi (ŞÖNİM) Hizmetleri

*Aile İçi Eğitim

*Eğitim ve Danışmanlık

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR