Akçakale’de yol çalışmaları sürüyor

Akçakale Belediyesi, ilçenin birçok noktasında farklı alanlarda yol çalışmalarına devam ediyor.

Akçakale’de yol çalışmaları sürüyor
banner1

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, iki ay süre zarfında yol anlamında merkez ve kırsal mahallerde yol çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, farklı malzemeler ile yol çalışmaları İmar yolu açılması, yol genişletme, zemin sıkılaştırma, alt yapı İçme suyu, yağmur suyu drenaj, sıcak asfalt, beton yol, stabilize ve kilitli parke çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Son olarak Yalçınkaya, Şanlıurfa, Akçakale ve Suruç çevre yolunda devam eden stabilize yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

‘ULAŞIMDA ÖNEMLİ HAMLE BAŞLATTIK’

Suruç çevre yolunda devam eden stabilize yol yapım çalışmaları yerinde inceleyen Yalçınkaya,“Akçakale’nin en önemli sorunlarından birisi olan ulaşımda da bir hamle başlattık. Birinci hamlemiz Akçakale Şanlıurfa ana yolu,8 kilometrelik kısmını sıcak asfalt yapacağız. Şimdi ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün gayretiyle Suruç Akçakale çevre yolunu başlattık. Çevre yolunda da inşallah bir başlangıç olarak yeni mezarlığa kadar olan bölümünü şu anda stabilizesini bitirdik arkasında da asfaltlama çalışmaları başlayacak. Hiç olmasa bu batıdaki mahalleyi Urfa’ya olan bağlantı yolunu bu şekilde kısmende olsa tamamı daha sonra olacak. Bunu bitirip Akçakaleli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Mahalleyi de tozdan, topraktan kurtarıp yaşana bilir bir mahalle gayretimiz bu şekilde devam ediyor. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99