Özel okullardan talep: Sınav da eğitim de yüz yüze olsun

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime yılsonuna kadar ara verilirken, özel okullar ise sınavlarla birlikte eğitimin de yüz yüze olması gerektiğini savundu.

Özel okullardan talep: Sınav da eğitim de yüz yüze olsun
banner2

Çin'de ortaya çıktıktan sonra on binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs tehlikesi yayılmaya devam ederken, Türkiye'de yeni tedbirler alındı. 

Tedbirler kapsamında son olarak yüz yüze eğitime yılsonuna kadar ara verilirken, sınavların yüz yüze yapılması kararlaştırıldı. 

Alınan karar sonrasında özel okullar, sınavlar gibi eğitimlerin de yüz yüze olması yönünde açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, öğrencilerin yüz yüze eğitim istediği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri Bakanlığı'nın yeni koronavirüs genelgesi ile yüzyüze eğitim yıl sonuna kadar tatil edildi. Yüz yüze eğitime ara verilirken online eğitimde sınavların nasıl yapılacağı merak konusuydu. Sınavların birebir yapılması kararlaştırılmasının ardından gözler öğrencilere çevrildi. Öğrenciler ise yüz yüze eğitimin olmasından yana. Uzaktan eğitim ile ne kadar verimli bir çalışma olacağını bu online eğitim sırasında yaşanan internet ve tablet sıkıntısını da dile getiren öğrenciler uzaktan eğitimi desteklemiyor. Sınavların yüzyüze olacaksa Eğitimde yüzyüze olmasını talep ediyor."

BİHA

YORUM EKLE