Urfa’nın ilçesi için 100 milyonluk proje: İhaleye çıkılacak

Viranşehir İçme Suyu Projesinde yürütülen çalışmalarda sona gelindi. İlçenin su ihtiyacını karşılayacak olan 280 kilometrelik projenin ihale öncesi tespit çalışmaları sonlandı. 100 milyon liralık ihaleye kısa sürede çıkılması planlanıyor.

Urfa’nın ilçesi için 100 milyonluk proje: İhaleye çıkılacak
banner2

Uzun süreden bu yana içme suyunda yaşanan sıkıntıların giderilmesi için gayret gösteren Viranşehir Belediyesinin girişimleri meyvesini verdi. İlçenin su sıkıntısını giderecek olan proje için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Plan Proje Daire Başkanlığı ile İller Bankası Gaziantep Bölge Müdürlüğü Viranşehir İçme Suyu Şebeke Projesi ihale öncesi tespit çalışmalarını tamamlandı.

İlçe halkına müjdeyi veren Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, verdikleri sözleri yerine getirdiklerini söyledi. Proje ile halkın kesintisiz temiz suya ulaşacağını belirten Ekinci, mutluluk yaşadıklarını belirtti.

Kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacağını vurgulayan Ekinci, şöyle konuştu:

“Proje onaylandı ve ihale aşamasına geldik. İlçemizde ciddi anlamda sıkıntı yaşadığımız içme ve kullanma suyu sorununu yoğun girişimlerimiz sonucu çözüme kavuşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Artık Viranşehir'de bina üzerindeki  o su bidonları olmayacak çirkin görüntüye son veriyoruz. İlçemizin içme suyu eksikliğini giderecek olan İçme Suyu Şebeke Projesi için yatırım bedeli yaklaşık 100 milyon TL olan ve 280 kilometrelik hat döşemesi yapılarak değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Viranşehir İçme Suyu Şebeke Projesi’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yapılan proje ile Viranşehirlilerin yıllardır yaşadığı su sıkıntısının son bulacağını ifade eden Ekinci, özellikle dinamo, hidrofor gibi araçlara gerek duyulmayacağını da sözlerine ekledi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99