AK Parti Şanlıurfa Milletvekilinden bayram mesajı

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Urfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal koronavirüs salgını nedeniyle mahrum kalınan rutinlere dikkat çekerek "Hepsi inşallah düzelecek.Toplum yeniden eski günlerini yaşayacak" dedi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilinden bayram mesajı
banner1

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal Ramazan Bayramı için kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında koronavirüs salgınına dikkat çeken Vekil Açanal "Çok farklı bir dönem yaşıyoruz" dedi. Eski günlere yeniden dönüleceği umudunu mesajına yansıtan Vekil Açanal "Bizi biz yapan değerlerin önemini kavradığımız ama özlemiyle yandığımız zamanlar bu zamanlar.  Anadolu insanı sıcaktır, ikramı, sohbeti, yakın olmayı sever. Çocuklar büyüklerinin ellerini öpmeyi anasının, ninesinin bağrında olmayı ister. 65 yaş üstü olanlar farklı mı sanki evladını torununu defalarca öpmek koklamak olmazsa olmazıdır. Komşular, arkadaşlar, dostlar ve tüm Müslümanlar tokalaşmayı, kucaklaşmayı özlemle bekliyorlar.Bu rutinler hayatımızda sıkça yaptıklarımızdı ve mahrumuz şimdi. Hepsi inşallah düzelecek. Bu sıcak toplum yeniden eski günlerini yaşayacak" ifadelerini kullandı.


"BİZİ BEKLEYEN NİCE BAYRAMLAR VAR"

Salgınla mücadele sürecinin hem vatandaş hem yetkililer tarafından başarılı bir şekilde yönetildiğini belirten Vekil Açanal uyarılarda da bulunarak vatandaşın bayramını şu sözlerle kutladı:

"20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız her türlü yasağa uydular. Cumhurbaşkanlığımız önderliğinde hükumetimiz salgın dönemini çok başarılı yönetti. Bu yasaklar dönemi bittiğinde bazı şeylerden ders almalı yeni başlangıcı öyle devam ettirmeliyiz. En başta temizlik. Bundan böyle temasın, yakınlaşmanın ve şahsi temizliğin belli kuralları olması gerektiğini hatırlamalıyız.

Bizi bekleyen nice Ramazanlar, Teravihler ve camii cemaatiyle ibadetler var. Allah bir daha bu ülkeye, Müslüman alemine ve dünya insanlığına böyle hastalıklar, afetler göstermesin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz, yakın komşularımızla 1-2 dakikayı geçmeyen, tokalaşmadan, kucaklaşmadan tebrikleşeceğimiz, evimizde ailemizle huzurla ve sağlıkla kutlayacağımız Mübarek Ramazan Bayramımızı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum."

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR