Siverek'te üzücü olayla ilgili kınama mesajı

Siverek’te bir öğretmene maske takmadığı için polis ile arasında yaşanan olay nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim İlke-Sen Yönetim Kurulu "Arkadaşımıza saldırıyı kınıyoruz!" diyerek sorumluların hesap vermesini istedi.

Siverek'te üzücü olayla ilgili kınama mesajı
banner2

Eğitim İlke-Sen’in genel merkezi eğitim camiasını ve Sivereklileri üzen olayı kınadı.

Siverek’te maske takmadığı için kendisine ceza kesilen öğretmen ile polisler arasında tartışma yaşandı. Olay basına ve sosyal medyaya yansımasının ardından gündem olurken Eğitim İlke-Sen konuya dair kınama mesajı geldi.

Olayı hatırlaran sendika  "21 Mayıs 2020 günü Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde okulunun bahçesinde çalışan bir öğretmen arkadaşımız, kamera kayıtlarına ve arkadaşımızın beyanına göre maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından ensesinden tutulup kolu bükülerek darp edilmiş, eline vurularak telefonu yere düşürülmüş ve cihazın patlamasına sebep olunmuştur. Bu saygısız ve saldırgan tutumu kınıyoruz! Okullar tatil edilmiş ve etraf tenha iken okulunun bahçesinde çalışan bir öğretmene dönük bu şekildeki utanç verici bir müdahaleyi anlamak mümkün değildir. Salgınla mücadele gerekçesiyle insanların haysiyetleri hedef alınamaz! Bir an önce sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Öğretmen arkadaşımız yalnız değildir!" ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR