KOSGEB'ten Urfalılara müjde! 360 bin TL hibe...

KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda açıklama yapan KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, " Tarım sektöründe çalışan girişimcilere destek olmak için 2019'da imalat ve üretim sektöründe çalışan ve çalışacak olan arkadaşlarımıza 360 bin TL’ye kadar hibe desteğimiz var" dedi.

KOSGEB'ten Urfalılara müjde! 360 bin TL hibe...
banner1

KOSGEB'ten Urfalılara müjde! 360 bin TL hibe...

   

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından 'Girişimciliği Geliştiren Destek Programı' toplantısı yapıldı.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda bugün yapılan açıklamada, katılımcılara KOBİGEL-KOBİGELİŞİM Destek Programı ve 2019 yılı itibariyle yürürlüğe giren imalatçı girişimcileri kapsayan 360 bin TL'ye kadar destek alınabilen program hakkında bilgiler verildi.

Programda, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, KOSGEB yetkilileri, ŞUTSOBaşkanı İbrahim Halil Peltek ve katılımcılar yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, "Doğu ve Güneydoğu girişimcilik eğitimi Şanlıurfa’da fena kullanılmadı. Özellikle son günlerde imalat ve üretim sektörü.  Mutlak  suretle  bunları üretmek, imalat etmek ve bunları satmak. Şanlıurfa’ya baktığımızda inanılmaz bir gıda bir potansiyeli var.  2016-2017 yılında 3 tane işletmemiz Türkiye genelinde KOSGEB’in komi ödüllerini kazanmış durumda. Şanlıurfa tarım ülkesi gibi duruyor ama tarıma dayalı sanayi biraz daha ağır. Makine üzerine çalışan çok önemli firmalarımız var. Hatta derin kuyusu pompası üreten firmalar Türkiye’de 10 tane firma var. Bunların 7 tanesi Şanlıurfa’da. Avustralya’dan tutun Amerika’ya kadar pompa ihraç eden firmalarımız var. Yurt dışında inanılmaz derecede ihracat var ama bunların biraz daha ilerlemesi gerekiyor.Tarım sektöründe çalışan girişimcilere destek olmak için 2019'da imalat ve üretim sektöründe çalışan ve çalışacak olan arkadaşlarımıza 360 bin TL’ye kadar hibe desteğimiz var" ifadelerini kullandı.

Program, soru-cevap bölümüyle sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:08
YORUM EKLE