Zabıta koronavirüs için harekete geçti: Sıkı denetimler yapılacak

Şanlıurfa’da Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda semt pazarları koronavirüse karşı daha sıkı denetlenecek. 

Zabıta koronavirüs için harekete geçti: Sıkı denetimler yapılacak
banner1

Şanlıurfa'da koronavirüse karşı alınması gereken önlemler kapsamında semt pazarlarında başta maske ve sosyal mesafe olmak üzere kurallara uyulmadığı yönünde şikayetlerin artması Zabıta Daire Başkanlığını harekete geçirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Atmaca’nın başkanlığında semt pazarlarında alınması gereken önlemleri görüşmek üzere toplantı düzenlendi.

Zabıta Daire Başkanlığındaki toplantıya Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Feyyaz Çelik, Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Usanmaz, Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Baydilli, Eyyübiye Belediyesi Pazarlar Sorumlusu Mustafa Henteş, Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye Pazarcılar Denek Başkanları Hacı Keser, Mehmet Emin Kızılateş, Mustafa Kaçan, Mustafa Yıldız, Abdullah Güneş ve Halit Babacan katıldı.

Sosyal mesafe ve maske kurallarına riayet edilmediği semt pazarlarının daha sıkı denetlenmesi için Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda ortak denetim ekibinin kurulması kararlaştırıldı. Büyükşehir ve merkez ilçe zabıta ekiplerinden oluşan zabıta semt pazarları ortak denetim ekibi her gün bir ilçede kurulan semt pazarlarını sıkı bir şekilde denetleyecek.

Maske takmayan, sosyal mesafe kurallarına uymayan pazarcı esnafı ile vatandaşlara kurallara uymaları yönünde uyaracak olan zabıta semt pazarları ortak denetim ekibi, uyarılara rağmen kurallara uymayanlar hakkında ceza uygulayacak.

Semt pazarcılar dernek başkanlarının da yer alacağı denetimlerde tezgahlarda satılan ürünün üzerinde fiyat etiketlerini bulundurulması zorunlu hale getirilecek.

BİHA

YORUM EKLE