Yıldız'dan 'hızlı tren' açıklaması: Algılarla insanları kandırmayın!

Şanlıurfa'daki gündemi değerlendiren AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Hızlı Tren Projesine yönelik yaptığı açıklamada, "İlimizin ihaleden çıkması söz konusu değildir" dedi.

Yıldız'dan 'hızlı tren' açıklaması: Algılarla insanları kandırmayın!
banner2

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

İl Başkanı Bahattin Yıldız başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yıldız, Türkiye'nin gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Şanlıurfa'da yapımı devam eden ve tamamlanan projelere de değinen Yıldız, önemli açıklamalarda bulundu. Çevik Kuvvet Kavşağından Hızlı Tren Projesine kadar birçok noktaya değinen Yıldız'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

'ŞEHİR HASTANESİNDE İHALE SÜRECİ SÜRÜYOR'

Şehir hastanemizle ilgili ihale süreci şu anda devam ediyor. Yakın bir zamanda temelinin faaliyete gireceğini, kazılacağını göreceksiniz. Bakanlığımız firmayla sözleşmeyi iptal edip, kendi öz kaynaklarıyla hastaneyi yapacak. Ondan dolayı süreç uzadı. Kimsenin bir endişesi olmasın. 2023’ten önce Allah'ın izniyle Şehir Hastanesi ilimizin hizmetine girecektir.

Bunun yanında Özel Ursu Hastanesi İl Hıfzıssıhha Kurulunun tavsiyeleri üzerine bakanlığımıza kiralanarak pandemi hastanesi olarak faaliyet gösterecek. Devteşti bölgesinde Haliliye Belediyesine bağlı bina sağlık bakanlığına devredilerek ,o binanın hastaneye uygun şekilde revize edildikten sonra bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Son derece modern bir hastane olarak karşımıza çıkacak.

'ÇEVİK KUVVET KAVŞAĞI YAKIN BİR ZAMANDA AÇILACAKTIR'

Çevik kuvvet kavşağı ile ilgili Ulaştırma Bakanını ziyaret ettik. Bölge müdürümüzle yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere ziyarette bulunduk. Süratli bir şekilde çalışmalar sürüyor. Maşuk'tan gelen yol kapatıldı. Çalışmalar bittikten sonra hizmete sunacağız.

'URFA'NIN ÇIKARILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR'  

Hızlı tren ile ilgili de Mersin-Antep-Adana güzergahı bitti, ihaleye çıkıldı. İlimizin ihaleden çıkması söz konusu değildir. Proje çalışması bittiği gibi ihale sürecine çıkılmış olacak. Projenin iptal edilmesi, Urfa'nın çıkarılması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Sosyal medyadan vatandaşları kışkırtmaya çalışanlara sesleniyorum. Bu proje Türkiye'nin güzide projelerinden biri. Lütfen algılarla insanları yönlendirmeye, kandırmaya çalışmayın. Herkes vicdanlı olsun.

'MASKE, MESAFE VE HİJYENE DİKKAT EDELİM'

Pandemi döneminde Urfa'mızın sevilen isimlerini kaybettik. Zor bir dönemdeyiz. Hiç beklemediğimiz isimler bir bir aramızdan ayrıldı. Bunun için lütfen süreci dikkate alalım. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim. İlimizde buna uyulmadığını gördük, görüyoruz. Bu da bizi üzüyor. İnşallah bundan sonraki süreci de hep beraber sürdüreceğiz.

'URFA GENÇLİĞİNE ÇOK ŞEY KATACAĞINA EMİNİM' 

Kadın ve Gençlik Kollarımızın da kongreleri yakın bir zamanda başlayacaktır. Geçen aylarda AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç istifa ederek görevinden ayrılmıştı. Yapmış olduğu çalışma, araştırmalar neticesinde il yönetim kurulu üyemiz olan Emre Karakeçili'ye İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevi tevdi edildi. Şanlıurfa'da ulaşmadık genç bırakmayacağız. İlimiz Türkiye'nin en geç nüfusuna sahip bir bölgesi. Emre başkanımıza başarılar diliyorum. Urfa gençliğine çok şey katacağına inanıyorum.

'ŞANLIURFASPOR İLE İLGİLİ ALGILARA MARUZ BIRAKILDIK'

Urfaspor'un içerisinde bulunduğu sıkıntıların aşılması için birçok kez toplantılar düzenlendi. 'Kulübümüzü nasıl kurtarırız' diye görüşmeler gerçekleştirdik. Bunların birçoğunu paylaşmadığımız için uzak durduğumuza yönelik bir görüntü oluştu. Bu süreçte sanki olayın tek suçlusu bizmişiz gibi gösterilerek algılara maruz bırakıldık. Bir bağış kampanyası açıldı, hiç kimse oraya destekte bulunmadı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül büyük bir özveriyle elini taşın altına koyarak, kulübün içerisinde bulunduğu sürece kayıtsız kalmayarak, kulübümüzün transfer tahtasının açılması için büyük bir çalışma sarf ettiler. Kulübümüze başarılar diliyorum. Tüm hemşerilerimizi de desteğe davet ediyorum."

KARAÇİZMELİ: BU BİR BAYRAK YARIŞI

İl Başkanının konuşması sonrası açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli ise şöyle devam etti:

"Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı nasıl, nerede, ne şekilde aldığınızdan ziyade, bayrağı nasıl ileri taşıyabiliriz bunu düşünmemiz gerekiyor. Tüm teşkilatımıza teşekkür ederiz."

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE