Yeni yılın ilk meclis toplantısı gerçekleşti

Viranşehir Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısını Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin başkanlığında yapıldı.

Yeni yılın ilk meclis toplantısı gerçekleşti
banner1

VİRANŞEHİR -Belediye meclisi toplantı salonunda yapılan 2022 Yılı Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısının 1. Birleşimin, açılış ve yapılan yoklama ile başladı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Meclis üyelerinin yeni yılını kutladı. 2022 yılının tüm dünyaya sağlık, mutluluk, başarı, birlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.

Ekinci, toplantıda alınacak kararların Viranşehir için hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.

Yapılan açılış konuşmasının ardından belediye meclis üyelerinin verdiği soru önergeleri okunarak, bazıları gündem maddelerine eklendi, bazıları da komisyonlara sevk edildi. Daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Belediye meclis toplantılarının yapılacağı gün, yer ve saatinin belirlenmesi maddesi, her ayın ilk haftası pazartesi günü saat 14.00’da yapılmasına, geleceğin kültür ve sanat girişimcileri projesi için belediye başkanına yetki verilmesi ve belediyede sözleşmeli personellerin çalıştırılması maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

YİKOB ile yapılacak kentsel tasarım uygulama projeleri için belediye başkanına protokol yapma yetkisinin verilmesi maddesi ise oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Belediye zabıta personellerine 2022 yılında verilecek maktu mesainin belirlenmesi, Belediye meclis daimi encümen ve ihtisas komisyon üyelerine 2022 yılında verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve semt pazarı aidatların belirlenmesi maddeleri plan bütçe komisyonuna, otopark gruplarının belirlenmesi ve merkez mahallelerin sınır kararının alınması maddeleri ise imar komisyonuna sevk edildi.


BİHA


YORUM EKLE

banner99