Yasak günü acil nöbetçi poliklinik hizmeti devam edecek

Yılbaşında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Karaköprü Ağız ve Dişi Sağlığı Hastanesi ile Eyyübiye Ağız Diş Sağlığı Merkezinde acil nöbetçi poliklinik hizmeti devam edecek.

Yasak günü acil nöbetçi poliklinik hizmeti devam edecek
banner1

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00'den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00'de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sağlık hizmetlerinin daha etkin, kaliteli, ulaşılabilir ve zamanında verilmesinin büyük önem bugünlerde vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına Ağız Diş Sağlığı Hastanelerinde mesai dışı çalışma hizmeti sokağa çıkma yasağında da devam ediyor. Karaköprü Ağız ve Dişi Sağlığı Hastanesi ile Eyyübiye Ağız Diş Sağlığı Merkezinde sabah 08:00 ile gece 24:00 saatleri arası acil nöbetçi poliklinik hizmeti devam edecek.

HANGİ DURUMLARDA DİŞ HEKİMİNE GİDİLMELİDİR?

Bilim Kurulu’nda alınan kararlara göre diş hekimliğindeki acil uygulamaları şöyle sıralanabilir:

Ağrı (dişin sinir dokusu kaynaklı şiddetli diş ağrısı, şişmeye neden olan apse veya bakteriyel enfeksiyon, ağız bölgesindeki ağrılı ülserler, ortodontik tel kırılmasına bağlı oluşan ağrı ve yaralanmalar, perikoronitis veya yirmi yaş dişi kaynaklı ağrı, çekim soketi iltihabı, protez vurukları)

Travma (diş kırıkları, dişin yerinden tamamen çıkması, çene ve yüz bölgesinde meydana gelen kırıklar)

Hayatı tehdit eden durumlar (kanama, hastanın havayolu açıklığını tehdit eden ağız içi veya dışı enfeksiyonlar)

Medikal sorunu olan hastalar (radyoterapi hastaları, kemoterapi hastaları, organ nakil hastaları)

Dikiş alınması

Geçici restorasyonların kırıkları, kayıplarının tedavisi.

BİHA

YORUM EKLE